Tento ročník byl zahájen 14. ledna se závěrem do konce května a proběhne stovkou českých kin. Na podzim se pak Projekt 100 přestěhuje na Slovensko.

Putovní přehlídka letos představí kolekci filmů věnovaných tradičnímu žánru světové kinematografie a filmu noir aneb žánrem spojovaným obvykle s neokázalým černobílým vzhledem. Mnoho z příběhů a postav je odvozeno z detektivních románů charakteristických pro svou cyničnost a necitelnost.

Krnovské Kino Mír 70 bude mít tu čest a přivítá jednu z největších perel tohoto celorepublikového festivalu, a to film Bílá stuha režiséra Michaela Hanekeho, který se může pyšnit titulem letošního vítěze filmového festivalu z Cannes. Příběh je o podivných nehodách, ke kterým dochází na německém venkově těsně před první světovou válkou.

Snímek se odehraje pouze jednou, a to ve čtvrtek od 20 hodin. „Myslím, že by si diváci rozhodně neměli tuto šanci zhlédnutí nechat uniknout. Nejen že film je filmovou třešničkou v tomto žánru, ale také se stal nejlepším zahraničním filmem celosvětové prestižní soutěže Zlatý globus, stejně jako film Avatar, který vysíláme naposledy ve středu od 20 hodin,“ řekl vedoucí kina Pavel Tomešek.

Samotný film Avatar přilákal do krnovského kina přes tisíc návštěvníků. „Návštěvnost byla dobrá. Někteří lidé přišli dokonce dvakrát za sebou. Zaslechl jsem dokonce, že film je stejnou perlou, jakou byl třeba kultovní snímek Titanic. Tento film promítalo pouze naše kino a Cinestar. V Bruntále se objeví až příští měsíc, takže kdo si chce užít ještě posledních promítání, neměl by rozhodně zaváhat,“ dokončil Pavel Tomešek.