Nedělním večerem provázel Alfréd Strejček, který jako prvního hudebního hosta na pódium pozval uskupení Diabolské husle. Tito cikánští ďáblové, jak si nechávají profesionální hudebníci říkat, potvrdili při klasických, muzikálových i lidových písních svou muzikantskou kvalitu.

Publikum jejich brilantní výkon s mistrovskými sóly ocenilo bouřlivým potleskem. Po ďáblech nastoupil skromný Štěpán Rak, který patří mezi nejuznávanější světové kytaristy současnosti. Profesor hry na kytaru exceloval technicky náročnými skladbami. Publikum si získal zvláštní skladbou, při níž kytarista hraje jen jednou rukou.

Během večera několikrát na pódium vystoupilo šestičlenné hudebně-taneční flamenkové uskupení Arsa y Toma, které je zárukou fyzicky a technicky mimořádně náročné taneční exhibice. Z Polska přijela Krnovany potěšit sopranistka Iwona Noszczyk. Operní diva s jedinečným hlasem interpretovala za doprovodu klavíristy Antoniho Dudy světoznámé árie i polské lidové písně.

Hlavní hvězdou závěrečného koncertu i celého festivalu byl slovenský tenor Peter Dvorský. Světoznámý zpěvák v Krnově vystoupil i přes mírnou hlasovou indispozici a za doprovodu klavíristy Jozefa Malíka dokázal, že bývá právem označován za nástupce Luciana Pavarottiho. Bravurně zvládl nejen známé árie, ale třeba také slovenskou lidovou píseň Na Trenčianskom moste, při níž mu jako doprovod hrály Diabolské husle.

Publikum v závěru večera umělcům několik minut aplaudovalo vestoje. „Byl to jedinečný hudební zážitek, který se již v životě nebude opakovat. Všichni mí známí mají podobné dojmy plné superlativů jako já,“ řekla bezprostředně po koncertu Věra Dorociaková.

I samotní vystupující si Krnovské hudební slavnosti pochvalují. „Koncertoval jsem v desítkách zemí na různých koncertech a festivalech. Musím říci, že Krnovské slavnosti jsou zcela jedinečné. Odvážím si odsud neuvěřitelný zážitek, o který se postarali organizátoři a hlavně publikum,“ řekl Štěpán Rak. Podobně to cítil i pěvec Peter Dvorský. „Publikum bylo skutečně úžasné. Jsem velmi rád a vážím si toho, že jsem mohl zpívat na závěrečném galakoncertu slavností v Krnově,“ shrnul své dojmy.