Školáci hned význam těchto dvou slov vysvětlí, nu a já se pokusím o totéž. Jedná se totiž o jednu atypickou, fantastickou a nadčasovou hudební skupinu. Tedy přesněji skupinu báječných bubeníků vedených Ivo Batouškem. Právě tato skupina navštívila Břidličnou a připravila pro zmíněné žáky opravdu super dopoledne.

Dokonce hned ve dvou samostatných blocích výchovného koncertu. Zvlášť pro první stupeň, tedy děti z prvních až pátých tříd, a zvlášťe pro šesté až deváté třídy. Co však měly oba koncerty společného byla velice bezprostřední kamarádská atmosféra, chuť dětí se něco dozvědět a nadšení z toho, že si kromě poslechu mohli dokonce i sami vyzkoušet hru na africké bubny.

Panečku, to vám byl bezvadný zážitek, jestli nevěříte, stačí, když se kouknete na fotografii. A nejen to, malí bubeníci si dokonce zahráli s celou kapelou. A aby radosti nebylo ještě konec, Ivo Batoušek předal zástupci školního bubenického kroužku i sady paliček. Snad ani nemusím psát, kolik radosti tím udělal.

A pokud nevěříte, že taková hudba dokáže potěšit či naopak jsme vás svým povídáním nalákali a máte chuť si také tuto skupinu osobně poslechnout, nic není nemožné. V tom případě vás všechny srdečně zveme na již třetí setkání s touto kapelou, které plánujeme na poslední předprázdninový měsíc červen.

Květa Děrdová