Pravda, už neučí na zdejší střední umělecké škole, kde působil řadu let, ale do Ostravy dojíždí za svými některými pedagogickými kolegy a hlavně svými bývalými studenty, s nimiž dodnes velmi rád vystavuje.

„Jsem rád, že se nám podařilo zajistit výstavu pro příští rok v Maďarsku, na niž se představí vedle mé maličkosti také velmi šikovní autoři – Radim Bejlovec, Jiří Bosák, Dalibor Bednář, Lucie Neuwirtová, Markéta Vlčková,“ říká stále optimisticky naladěný autor, který nepohrdne pohárkem dobrého vína či burčáku.

„V poslední době jsem v prostorách ostravské ČSOB vystavil rozměrnější výtvarný triptych s názvem Vyvolení na scénu, kde jsem zúročil některé své dřívější motivy. Potěšilo mě, že se dílko líbilo a může zpříjemnit interiéry této instituce,“ dodává Josef Odráška.

Samozřejmě, že se mu hlavou mihají různé výtvarné nápady, zastihl jsem ho v minulých dnech ve velmi pohodovém rozpoložení. „Jak by ne, stal jsem se dědečkem a mám velkou radost, že právě otec dítěte, můj syn, se v životě zklidnil, oženil, má prima manželku, takže se mi zvedla nálada,“ svěřil se Josef Odráška.

Už také plánuje, jak v příštích dnech musí do své chalupy přivést dřevo, aby se při dlouhých zimních večerech u krbu nejenom meditovalo, ale také aby vznikaly další nové obrazy. Jak známo, Josef Odráška už od roku 1965 pracuje v oboru užité a propagační grafiky a vytvořil řadu zdařilých plakátů a značek a nyní se vrátil jako „emerit“ znovu na „volnou nohu“.

Chystá další výtvarné projekty a těší se opět na příští jaro, které z ročních období miluje snad nejvíce, a potom také horké léto, protože jeho manželka pochází z Řecka.