Zřejmě poslední představení pohádky Jasmína v rukou pirátů aneb Cesta za pokladem uvede dramatický soubor Jednička při bruntálské Základní škole Jesenická v neděli 10. dubna v 15 hodin v Městském divadle Bruntál.

Příběh o princezně Jasmíně, chamtivých pirátech a pokladu sultána Salimána měl premiéru v květnu loňského roku. Následovalo devět úspěšných repríz nejen v Bruntále, ale i v Krnově pro téměř čtyři tisíce diváků.

Původní scénář i texty všech čtrnácti písní napsaly vedoucí souboru Miroslava Henčová a Martina Horáková. Hudební složka představení je dílem učitelky Základní umělecké školy Bruntál Alice Pospíšilové a jejího bývalého žáka a dvorního skladatele Jedničky Stanislava Nováka. Výpravnou scénu s fantazií a smyslem pro jevištní prostor vytvořily Martina Horáková a Olga Macková. Jako vždy nádherně barevně sladěné a nápadité kostýmy ušila Jana Šujanová. Zásadní je však režijní ztvárnění, kterého se ujal jako už poněkolikáté Martin Henč.

Hlavní role hrají, zpívají a tančí Jan Rychta, Renata Ondrušková, Kateřina Hrozová, Stanislav Novák a Dominik Henč. Nelze si ovšem nevšimnout bezprostřednosti a suverenity jednoho z nejmladších herců Kamila Cejnka v roli plavčíka. Svůj komediální talent opět výborně uplatňuje Karel Zakopal tentokrát v roli vezíra. Neméně skvěle zvládají své herecké, pěvecké a hlavně taneční party ostatní členové souboru v rolích břišních tanečnic, domorodců, zvířátek a samozřejmě pirátů.

(red)