Koncerty bratří Nedvědových jsou specifické tím, že většinu jejich repertoáru zná publikum nazpaměť, takže jeviště i hlediště zpívá společně.

Městské divadlo v Krnově nabízí milovníkům folku a trampské písně to nejlepší, co v žánru existuje: legendární duo bratrů Nedvědů. Ve čtvrtek 17. června se v Krnově odehraje jeden z mála společných koncertů této kdysi nerozlučné dvojice. Vzácné setkání Honzy a Františka začíná v 19.30 hodin, předprodej vstupenek zajišťuje Informační centrum na Hlavním náměstí v Krnově.

Od gigantického strahovského koncertu bratrů Jana a Františka Nedvědových už uplynula řádka let. Koncert na Strahově v roce 1996, na který dorazilo téměř sedmdesát tisíc diváků, byl labutí písní této éry.

O rok později se cesty Jana a Františka na čas rozešly. Profesní dráhy sourozenců se oddělily a každý z nich si vyzkoušel více či méně úspěšně dráhu sólovou. Na svou zlatou éru se však nyní rozhodli zavzpomínat společně se svými příznivci na turné s názvem Vzácné setkání.

„Společný koncert folkových legend má mimořádný úspěch u publika. Ze všech míst, kde již proběhl, přicházejí jen pozitivní ohlasy,“ prozradila Marie Žambochová, dramaturgyně krnovského divadla. „Koncert trvá téměř dvě hodiny a zazní při něm všechny hity ze zlaté éry Brontosaurů, například Stánky, Na kameni kámen či Růže z papíru, prostě ty známé pohodové písničky,“ dodala Žambochová.

Dita Voznicová