Slavnostní zahájení výstavy fotografií mapující dvacetiletou existenci hudebního klubu v Krnově odstartuje plejádu narozeninových akcí. V pátek 9. března proběhne od 17 hodin ve Flemmichově vile, expozice pak potrvá celý měsíc. Ještě týž den večer ožije i samotný klub v Kostelci rockotékou s oblíbenými dýdžeji.

„Za týden, v sobotu 17. března, pokračují oslavy velkým koncertem na dvou pódiích. Rock Fest Krnoff nabídne krnovské formace, které provázely život klubu během celé éry. Nebude chybět Naooko, Poslední výstřel, Proxima nebo Čižina. Předvedou se však i další hosté a celý večer doprovodí i videoprojekce záběrů a historických fotek, při níž se společně určitě těm dvacet let starým záběrům zasmějeme,“ prozradil první narozeninové dobroty současný provozovatel klubu Martin Hradečný.

Vstupenky na tento speciální program jsou již v předprodeji a vzhledem k zájmu a omezené kapacitě je dobré si je obstarat včas. Samozřejmě budou následovat další hudební dárky. Klub je totiž poněkud zvláštní oslavenec, prezenty nesbírá, ale rozdává. A už dnes se dají v běžných předprodejních místech nakupovat vstupenky na budoucí klubové pecky, jako jsou Horkýže Slíže, Kristína, Mandrage a další.

Hudební klub vybudovala parta nadšenců v roce 1992 z bývalého kulturního domu a agitačního střediska v Kostelci, které kdysi sloužilo také jako kino. Klub Rocker vyplnil mezeru v místní kultuře, protože nabízel nejen rockovou a alternativní muziku, ale stal se také dějištěm neformálních spontánních akcí a poskytoval útočiště krnovským amatérským kapelám. Jako každá novinka byl kosteleckými starousedlíky nejdřív přijímán s obavami a své místo musel obhájit. Rocker fungoval dvanáct let, ustál i personální změny a po krátké odmlce v roce 2003 obnovil jeho provoz Martin Hradečný pod novým názvem Kofola. Dnes patří k prestižním klubům v rámci celé republiky.