Třetí ročník hudebního festivalu Holčovice Fest vypukne v sobotu 4. července od 13 hodin. Protože do Holčovic míří diváci z dalekého okolí, v areálu TJ Tatran Holčovice je pro ně zajištěno vše potřebné včetně stanové loučky. Z Krnova budou vypraveny do Holčovic na festival speciální autobusy, které vyjíždí ve 12.20 hodin z autobusového nádraží.

Holčovický amfiteátr obklopený přírodou nabídne program, ze kterého si vyberou posluchači všech generací a žánrů. Na podiu se vystřídá osm kapel, mezi kterými nechybí ani hvězdy zvučných jmen jako Anna K, Mňága a Žďorp nebo kytarový mág Michal Pavlíček.

Vstupné v předprodeji je 150 korun, na místě už bude o padesátku dražší. Děti do patnácti let mají vstup zdarma a navíc mají Krnované k dispozici dotovanou dopravu do Holčovic i zpět.

Levný autobus do Holčovic dotuje Krnov

„Cena autobusové dopravy na festival je symbolická, dvacet korun jedním směrem. Město Krnov nám poskytlo na dopravu dotaci, aby si Krnované nemuseli lámat hlavu s tím, jak se do Holčovic dostat,“ uvedl Martin Hradečný, promotér hudební části festivalu.

Holčovice fest 2009 odstartuje v sobotu ve 13 hodin blues rocková formace Fusion trio, pak všechny nakopne energií skotačivá Propaganja, jako třetí účinkující přijede ze Slovenska mladá herečka a zpěvačka Dorota Nvotová se svou kapelou. Čtvrtý se na pódiu objeví Michal Pavlíček následovaný Annou K a skupinou Mňága a Žďorp.

Po desáté hodině večerní roztančí všechny místním publikem milovaný Poslední výstřel. Před jednou hodinou ranní program zakončí ujetá brněnská dívčí dvojice Čokovoko s parodií rapu a hiphopu. (voz)