Bruntálsko Klokanice přináší dětem naučné a vzdělávací hry, jejichž prostřednictvím získají mnoho nových vědomostí a poznatků v duchu hesla Jana Amose Komenského „škola hrou“.

Klokanice Majda je totiž symbolem projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání na Bruntálsku, který zajišťuje a rozvíjí Místní akční skupina MAS Hrubý Jeseník. Cílem projektu je všestranný rozvoj osobnosti dítěte.

V podstatě to znamená, že MAS pořídila soubory her, které školním družinám na určitý čas půjčuje. Vychovatelky pak mohou hry, které děti nejvíce zaujaly, pro družinu pořídit.

„Děti ze školních družin mají o soubor her až nečekaný zájem. Na půjčování jsme zavedli pořadník a ten máme plný až do konce školního roku,“ řekla Petra Elblová z MAS Hrubý Jeseník.

Klokanice Majda

Her Klokanice Majdy si užívaly i děti ze Základní školy Petrin.

„Některé z těch her naše děti už znají, ale je tam i dost těch, které jsou pro ně úplně nové a budeme se s nimi postupně seznamovat. Jako první asi vyzkoušíme karaoke, na to už se sama těším,“ svěřila se vychovatelka Lenka Michnová.

Pořadník na „klokaní hry“ je sice plný a další zájemci si budou muset počkat na nový školní rok, ale neznamená to však, že o prázdninách si Klokanice Majda odpočine.

„Byla by hloupost, kdyby hry během prázdnin zbytečně někde ležely. Chceme je proto poskytnout pořadatelům příměstských letních táborů, které jsme podpořili z operačního programu Zaměstnanost,“ vysvětlil Zdeněk Macrineanu z MAS Hrubý Jeseník.