Festival hip-hop kultury pod otevřenou oblohou se koná v Rýmařově u areálu zahrady Hedvy na Sokolovské ulici. Jelikož Battle Kings znamená v překladu Králové souboje, k vidění na festivalu jsou soutěže dvojic v Break Dance s točícími prvky na hlavě, v New-style, odnoži hip hop dance, ale také soutěže jednotlivců v Beat Boxu, tvoření hudby a rytmu pouze za pomocí úst nebo soutěže ve Free Style, vymýšlení textu písně.

„Pro úspěšné zvládnutí soutěží a plynulosti průběhu festivalu probíhá program akce z kapacitních důvodů na dvou pódiích, která budou upravena na kritéria soutěží,“ řekl pořadatel s přezdívkou Freddy. Ve večerních hodinách se veškeré dění přesune na větší pódium, jež bude v areálu speciálně postaveno. Den bude završen koncertem nejznámějších hudebních skupin z Česka a Slovenska.

Vystoupí nejznámější tuzemské a slovenské hudební skupiny současnosti z hip-hop prostředí jako pražští INDY & WICH, slovenští H16, zlínští IDEAFATTE, brněnští TAFROB, rýmařovští OMEGA STYL, frýdeckomístečtí TART a vrbenští DECO & RASTEE. Brány festivalu se pro návštěvníky otevírají po poledni. Přichystané jsou projekce a bohatý doprovodný program.

„Závěrem je třeba ještě dodat, že Battle Kings bude i nadále festivalem, na němž je možné se utkat v řadě soutěží, poslechnout si kvalitní rap a příjemně strávit letní den v Rýmařově,“ pozval posluchače Freddy. Předprodej vstupenek probíhá ve vybraných hiphop a skate shopech, jejich seznam najdou zájemci na www.battlekings.cz, stejně jako veškeré informace k festivalu.