V den desetiletého výročí spontánně vznikl petiční výbor, který oslovil 157 občanů Nových Heřminov. Z oslovených 127 podepsalo petici, která potvrdila neměnné stanovisko, že si místní žádají nezávislé a objektivní posouzení projektu protipovodňové ochrany.

Stejné stanovisko zaujímá také zastupitelstvo a vedení obce, kterému před deseti lety občané formou referenda zakázali činit jakékoliv kroky směřující k realizaci heřminovské přehrady.

Aby byl názor Nových Heřminov nahlas slyšet, o to se už sedm let stará festival Rockem proti přehradě, který pořádá Spolek Obava.

Uskuteční se v pátek 17. srpna od 16.30 hodin ve sportovním areálu u odbočky na Vrbno. Silent Stream of Godless Elegy v překladu znamená Tichý proud bezbožné elegie.

Na hudební scéně to ale znamená skvělou kapelu, které někdo vymyslel nálepku folk etno metal. Ta se postará o zahájení festivalu. Pak už v 19 hodin přijde na scénu legendární Hudba Praha s frontmanem Michalem Ambrožem.

Ve 21 hodin se rozezní hardrock kapely Doga, kterou po třiceti letech na koncertních pódiích už není potřeba představovat. Před půlnocí festival uzavře Ozzy Osbourne revival.

Spolek Obava vznikl jako reakce na skutečnost, že stát k přípravám protipovodňového projektu nepřizval ty, kterých se stavba bezprostředně týká.

„Naše občanské sdružení vzniklo jako reakce na rozhodnutí vlády ČR o stavbě nádrže Nové Heřminovy. Naším hlavním cílem je zabránit zbytečným újmám na zdraví, majetku a přírodě v obci a jejím okolí stavbou nádrže a související přeložky silnice z Bruntálu do Krnova. Už nikdy o nás bez nás!,“ představuje se organizátor festivalu Spolek Obava na svém webu.