Protože se o víkendu v Osoblaze konal už sedmý ročník gastrofestivalu, pravidelní účastníci už vědí, jak na to. Zásada je přijet do Osoblahy stylově parním vlakem a na lačno, aby zvládli ochutnat co nejvíc vzorků.

Pravidelní účastníci gastrofestivalu Ochutnej Osoblažsko už vědí, že nejlepší je přijet do Osoblahy stylově parním vlakem a na lačno, aby zvládli degustovat co nejvíc místních receptů.

Po válce společně s německým obyvatelstvem zmizela z Osoblažska i původní kuchyně, a nahradili ji dosídlenci z různých koutů s různými chutěmi a kuchařskými tradicemi. Při ochutnávání Osoblažska můžete hádat, zda recept pochází ze Slovenska, z Volyně nebo z Řecka. Fanoušci nejstarší historie dokonce nabídli keltské palačinky a příznivci osoblažského muzea zkusili oživit sulcový retrorecept.

Některé pokrmy chutnaly jako od babičky, jiné měly blíž k levným experimentům Ládi Hrušky, ale našly se i inspirace vysokou gastronomií. Zejména u stánku Bohušov žije se stály fronty na gurmánské zážitky v podobě sladkých cupcakes a profesionálně naservírované zvěřinové variace, která kontrastovala s plastovými příbory.

Ne nadarmo tento bohušovský stánek nese název Kouzla kuchyně. Ani stánek Střední odborné školy Město Albrechtice nezapřel, že v tomto vzdělávacím ústavu vyučují i gastro obory.

Alena Křištofová z Města Albrechtic ve stánku Českého svazu ochránců přírody ČSOP vysvětlovala překvapeným strávníkům, jak univerzální použití má její zámecká chili marmeláda. Jemně pikantní marmeládu servírovala s trhanou plecí na bylinkách a na zapití nabízela levandulovou limonádu. Mnozí návštěvníci gastrofestivalu si až díky její limonádě uvědomili, že levanduje má nejen vůni, ale také chuť.

Rudoltičtí znalci řecké kuchyně návštěvníkům zase připravili ponaučení, že z vinné révy nejsou jedlé jen sladké bobule, protože i z obyčejného vinného listí se dá vykouzlit fantastický dolmades.

Slezská zelňačka i zelňačka s domácím chlebem voněly venkovem a poctivou selskou kuchyní. Regionální potraviny prezentovala například kozí farma Arnultovice. Hasiči svými švestkovými knedlíky zase upozornili, že v sadech a alejích Osoblažska se to v těchto dnech jen modrá. Mražené švestky jsou sice v supermarketech celoročně, ale není nad sezónní speciality „včera na stromě, dnes na talíři“. Osoblažští divadelníci vsadili na jistotu a uvařili skvělý guláš, a navíc k němu nabídli návštěvníkům své ochotnické vystoupení.

Blanka Peřinová z Rusína přihlásila do soutěže úžasnou dobrotou s poněkud všeobecným názvem masová směs. Fanoušci Osoblažky i provozovatelé bufetu Wagónek veřejnosti připomenuli, že aiznboňáci umí připravit tvarůžky na všechny způsoby. Pro ty, co si příliš nehlídají figuru, stánky připravily bramboráky a spoustu sladkostí.

K největším favoritům gastrofestivalu Ochutněj Osoblažsko tradičně patří obec Hlinka, protože cílí přesně na to, co výletníci na venkově hledají. Energické krojované selky v zástěrách, které se usmívají nad talíři plnými guláše, zabijačkových specialit a koláčů. Mezi nimi běhá starostlivý starosta Marcel Chovančák, zda všichni mají co pít a zda už ochutnali tlačenku, jitrnice a sekanou.

Není důležité který stánek letos vyhrál. Nevadí, že jsme zatím neobjevili definici jak chutná Osoblažsko. Hlavní je, aby si v Osoblaze každý našel to své a užil si to.