Hana Juřenová se věnuje malbě na plátně olejovými i akrylovými barvami a grafice přes dvě desetiletí. Její poslední díla jsou výrazně barevná a vznikají na větších formátech. Autorka tvoří kladením reliéfních vrstev na plátno, aby její pastózní strukturální technika, jak sama říká, umožnila cítit obraz i rukama. Její obrazy se nesnaží sdělovat důležitá poselství, ale spíš navodit atmosféru světa plného barev, fantazie a pohybu či klidu. Svá díla už vystavovala dokonce na kanárských ostrovech.

Jiří Grossman se specializuje na autorskou keramiku vytvářenou klasickými postupy z tradičních materiálů. Větší interiérové a exteriérové plastiky vytváří hlavně z keramické hlíny, ale také ze skla, kovu či betonu. Výstava v Art galerii Hotel Cvilín se zaměřuje z větší části na jeho figurativní plastiky, ale jeho tvorba má mnohem širší záběr, včetně originálních či malosériových nástěnných kachlí a vitráží nebo komplexních řešení architektonického prostoru.

„Nová Art galerie vznikla v zajímavém prostoru nad restaurací Hotelu Cvilín. Předpokládáme, že výstavy se budou pravidelně obměňovat a vernisáže tu budou tak jednou za dva měsíce, možná i častěji. Chceme naše hosty seznamovat s kvalitními autory, převážně regionálními, kteří v Krnově zatím příliš nevystavovali. Každou výstavu by měla zahajovat klasická vernisáž, samozřejmě s doprovodným kulturním programem,“ prozrazuje své představy o náplni nové soukromé galerie její manažer Maxmilián Kubný.