Voda zničila devět rodinných domů, patnáct jich poškodila a jiné zatopila až do poloviny oken. Živel vzal tři mosty, jedenáct lávek a místy smetl státní silnici. Pitná voda ve studních byla znehodnocena, elektrické a telefonní spojení strženo. Odhad celkových škod se pohyboval kolem 120 milionů Kč, musela být provedena demolice osmi domů. Deset let od hrůzného zážitku si Holčovičtí chtějí připomenout hudebním festivalem.

Festival Holčovice 10 let po povodní se plánuje na den D, tedy 7. července. Jedná se o skutečně velkolepou záležitost, celodenní program je nabitý širokým spektrem účinkujících. Hlavním pořadatelem je samozřejmě obec, ale o spolupráci byl požádán i provozovatel krnovského Kofola klubu, Martin Hradečný.

„Festival je hlavně dílem místního starosty pana Pavla Šprinze. Podařilo se mu získat na akci grant z rozpočtu Moravskoslezského kraje a mě oslovil, abych sestavil program a zajistil technické podmínky pro účinkující,“ vysvětluje svou účast Martin Hradčný a dodává : „ Chuť do takové akce už jsem měl dřív , ale z finančních důvodů je to bez nějaké záruky obrovské riziko. Navíc je třeba k tak rozsáhlé akci spolehlivý tým lidí a Holčovičtí jsou pro ni nadšeni. Doufám tedy , že pokud vyjde počasí, mohla by to být super akce. Je tam krásné prostředí, část areálu i zastřešená, takže návštěvníkům se nabízí maximální možné pohodlí.“

S organizací pomohla i obec Horní Benešov, která zapůjčí velké pódium a propagaci a předprodej vstupenek si vzalo na starosti Městské informační a kulturní středisko v Krnově. Program vypukne ve 14. 00 hodin v areálu TJ Tatran a až do pozdního večera se v něm představí deset žánrově různých účinkujících. Vstupenky lze zakoupit již dnes na běžných předprodejních místech, včetně obecního úřadu v Holčovicích a do léta můžete vtančit s November 2nd featuring a Janet Robin z USA, Ivanem Hlasem, Pavlem Dobešem s Tomášem Kotrbou, s Cafe La Maňana, Posledním výstřelem, Expedicí Apalucha, La Papoo a plejádu uzavírají 3FO3 .