Divoké řeky, pralesy, polární oblasti, velehory, pouště a vůbec odlehlá místa bez civilizace lákají dobrodruhy, kteří touží po adrenalinových zážitcích a bezprostředním kontaktu s přírodou. Své zážitky se snaží předat ostatním prostřednictvím krátkých filmů, které divákům prezentuje festival Expediční kamera 2017.

PROMÍTÁNÍ OPĚT NA DOPRAVNÍ ŠKOLE

V Krnově se festivalové filmy budou promítat dva dny, a to v pondělí 27. března a v úterý 28. března. Hostitelem festivalu je stejně jako v minulých ročnících krnovská Střední odborná škola dopravy a cestovního ruchu SOŠ DCR, která sídlí v Revoluční ulici u hlavního nádraží.

Zájemci si mohou vstupenky za 100 korun rezervovat u hlavního organizátora Oskara Koukoly.

FESTIVALOVÝ PROGRAM

A na co se můžeme těšit? „Opět připomeneme, že lidská kreativita nezná mezí, ať už v prováděných aktivitách, či v místech, kde jsou lidé schopni žít. Uvědomíte si, jak je naše planeta obrovská, kolik neuvěřitelných míst skýtá a kolik na ní žije zajímavých lidí prožívajících různé osudy," slibují organizátoři.

Krnovské pondělní promítání začíná v 17 hodin českým příběhem. Parta šesti kamarádů dostala bláznivý nápad doplout z oceánského rozvodí až za polární kruh, a to jak na nafukovacích lodích, tak na ručně postavené plachetnici. Film nazvaný Divočinou Aljašky ukazuje putování po řece Alatna.

Následuje film Návrat do Zanskaru, což je oblast, kde dva kamarádi z Ameriky před třiceti lety poznali místní obyvatele i silnou vazbu na buddhismus.

Návratem do Zanskaru chtějí zjistit, co znamená pro toto dosud odlehlé místo výstavba silnice a spojení s civilizací. Pondělní program uzavře film Pura vida. Takto pojmenoval svou loď Švýcar, který vymyslel bláznivý plán své kolo použít k pohonu lodě a splout během několika měsíců řeku Amazonku. Po 40 tisících kilometrech na silnicích a cestách přidělal v Ekvádoru kolo na loď Pura vida vyrazil na svoji životní cestu divokou vodou mezi krokodýly, drogové dealery a piráty. Navštívil šamany, domorodé kmeny a sblížil se s jihoamerickou přírodou takřka do morku kostí. Je více než zřejmě, že taková cesta člověka ovlivní na celý život.

Úterní program zahájí Projekt Moffat, který představí životní příběh 91 leté Britky, která svůj život zasvětila horskému průvodcování. Jejím prostřednictvím se podíváme na skalní stěny, do ledových jezer a řek a na vrcholky hor ve Velké Británii.

Harmonogram promítání v Krnově

pondělí 27.3. od 17 hodin
Divočinou Aljašky 25 min.
Návrat do Zanskaru 23 min.
Pura Vida 43 min.

úterý 28.3. od 17 hodin
Projekt Moffat 20 min.
Cesta do Kazbegi 16 min.
Big Wall Party 20 min.
Na jeden nádech 5 min.
Ultra trail Gobi Race 11 min