Ať se počasí tváří jak chce, adventní čas zaklepal na dveře. S jeho příchodem se i nabídka kulturních akcí ve městě změní, sály se rozvoní jehličím a program bude naladěn na nostalgicky romantickou notu.

Třem šťastlivcům veze Pilarová dárky

V Městském divadle v Krnově toto každoroční prosincové rozjímání zahájí stálice na české scéně populární hudby, Eva Pilarová a její vánoční koncert. Do Štědrého dne jich pak musí zvládnout ještě šestnáct. Koncerty naplněný prosinec svědčí o stálé oblibě dnes sedmdesátileté trojnásobné Zlaté slavice Evy Pilarové.

Zpívání věnovala celý svůj život a mimo zaslouženou popularitu získala i mnohá další ocenění, naposledy byla Evě Pilarové letos udělena Medaile Za zásluhy u příležitosti 28. října.

Na krnovském koncertě zazní zpěvaččiny léty prověřené hity jako Montiho čardáš, Turecký pochod, Swing či směs písní z divadla Semafor, kde začínala a další. Samozřejmě, vždyť se o koncert vánoční, nebudou chybět ani české koledy, Tichá noc nebo Bílé vánoce. Pro tři náhodně vylosované diváky si Eva Pilarové veze i dárky.

Zpěvaččin poklad: Soprán o rozsahu tří oktáv

Eva Pilarová během své dlouhé pěvecké kariéry nazpívala velké množství známých hitů, velice populární a oblíbené byly její duety s Waldemarem Matuškou, zpívala ale i s Karlem Gottem a dalšími zpěváky.

V době normalizace nemohla jezdit na západ, zde sehrála svou roli emigrace jejího prvního (Milan Pilar) i druhého (Jaromír Mayer) manžela; v roce 1977, aby vůbec mohla i nadále vystupovat, podepsala tzv. Antichartu.

Je to zpěvačka obdařená velmi krásným, silným a barevně zajímavým, naprosto nezaměnitelným hlasem - sopránem o rozsahu tří oktáv, oplývající navíc vynikající pěveckou technikou. S přibývajícími léty se stále více orientuje především na žánrovou oblast jazzu a swingu. I když je stále vynikající zpěvačkou, přece vrchol její kariéry spadá do 60. a 70. let; dnes patří právem k pěveckým legendám s neoddiskutovatelně jedním z nejlepších hlasů, jaký vůbec česká pop-music kdy měla.

Dita Voznicová