To, čím se Pavel Pavlevský liší od většiny imitátorů Elvise, je hudební talent a sametový hlas, který nepotřebuje playback. Jeho fanoušci dobře vědí, že správného Elvise nedělá jen charisma, image a účes s kotletami, ale především zpěv.

„Přes svátky jsem v tom proměnlivém počasí sice trochu ochraptěl, ale na takové lehké nachlazení mám osvědčený recept: mléko s máslem a s medem. Manželce se sice z toho dělá nevolno, když ten lektvar vidí, ale zabírá stoprocentně. Mám mezi svátky vystoupení ve Vrbně a pak hned jedu na Slovensko. I když jsem trochu indisponovaný, na show to nebude poznat,“ prozradil svůj tajný recept Krnovský Elvis.

Televizním divákům se Krnovský Elvis letos připomenul například v Talentmánii. V zahraničí se proslavil především díky koncertní šňůře po kasínech v Rusku, Rakousku a Švýcarsku, koncertoval i v Polsku a na Slovensku. Vystoupení pro bohaté gamblery patří k elvisovské kariéře, vždyť i sám originální Elvis Presley měl roční angažmá v Las Vegas.

Silvestra a Nový rok bude Krnovský Elvis trávit na Slovensku a bavit hosty v jednom lázeňském hotelu v Piešťanech. Piešťany pro něj nejsou jen tak lecjaká štace. Probouzí v něm řadu vzpomínek, asociací a emocí. Prožil zde dva roky základní vojenské služby. Jak se bude cítit po dvou desetiletích při pohledu na kasárna, když na vojnu nevzpomíná právě v dobrém? Pavel Pavlevský byl posledním ročníkem branců, kteří absolvovali základní vojenskou službu celé dva roky. Ti, co přišli po něm, už měli vojnu bez všeho schopné nevypočitatelné Varšavské smlouvy zkrácenou na 1,5 roku a navíc rozumnou alternativu v civilní službě.

„Protože do piešťanských kasáren přicházeli nováčci jen jednou ročně, prožil jsem celý rok v pozici mladého, kterého můžou mazáci šikanovat. Bylo tam hodně uřvaných východňárů, kteří se nám snažili dokázat, jak má vypadat vojna. Tehdy bylo vojenské správě jedno, jestli člověk dokáže v takovém prostředí obstát po fyzické a psychické stránce nebo ne. Brali každého. Já osobně jsem to zvládal dobře, ale poznal jsem dost kluků, kteří plakali, jak se jim stýskalo po domově a po rodičích, nebo se tam z toho úplně zhroutili,“ vzpomínal Pavel Pavlevský na vojnu v Piešťanech.

První rok na vojně byl příšerný, ale druhý už to bylo podstatně lepší. „Dalo se to vydržet, pokud se člověk smířil s tím, že je zavřený v kasárnách proti své vůli a musí nosit otřesnou uniformu, jakou dokážou vymyslet jen komunisté. Piešťany jsou lázeňské město plné půvabných turistek i místních dívek.

Přestože já jsem byl tehdy mladý a šikovný, v té otřesné uniformě jsem se vůbec nechytal. Ani se těm piešťanským holkám nedivím. Byla to prostě hrůza, jak tehdy vojáci vypadali,“ otřásl se při vzpomínkách Krnovský Elvis, který si vzhledem ke své profesi dává na oblečení a na účesu mimořádně záležet. Načesat a zafixovat vlasy na Elvise, aby stály nahoru, držely pohromadě a nevypadaly při tom jako ježek ani jako přilba, je hotová věda.

Samozřejmě vojna v Piešťanech přinesla i věci, na které vzpomíná rád. „Už tehdy jsem byl zpěvák a bubeník. Na vojně jsme měli kapelu, takže jsem se mohl věnovat hudbě a nebyl to úplně promarněný čas. Taky jsem se dozvěděl, co obnáší provoz letiště. Letectví mě vždy zajímalo, asi jako každého kluka,“ vybavil si také pár pozitivních vzpomínek na vojnu Krnovský Elvis.

Těm, kteří si stejně jako on odkroutili dva roky v československé armádě, určitě není potřeba vysvětlovat pojem „PŠM na PVI“. „Politické školení mužstva na Politickovýchovné izbě byla základní povinnost každého vojáka, aby si od politruka nechal pravidelně nalévat do hlavy komunistickou ideologii. Když se to komunistům po 17. listopadu 1989 začalo hroutit pod rukama, nám nikdo nic neřekl. Politruk na PŠM na PVI najednou prostě nepřišel a zakázali nám dívat se na televizi. Lidé, kteří v roce 1989 prožívali revoluční euforii v ulicích a na náměstích, asi nikdy nepochopí, jak divná byla atmosféra v kasárnách,“ dodal Elvis, který sice na vojnu v Piešťanech nevzpomíná v dobrém, ale Slovensko a Slováky má moc rád.

„V pohostinnosti jsou pro nás Slováci nedostižným vzorem. V šatně vítají každého umělce automaticky domácí pálenkou a hned se vyptávají, jestli už jste něco jedli a jestli náhodou nechcete uvařit kávičku. Na letošního Silvestra v Piešťanech se obzvlášť těším,“ uzavřel Krnovský Elvis Pavel Pavlevský.