Kapela Dynamic je bytostně spojená se jménem klavíristy Jiřího Vystrčila. Ten přišel do Rýmařova v roce 1963 z Brna a brzy se začlenil do několika hudebních těles. V roce 1974 založil Jiří Vystrčil se svou ženou Hanou kapelu pod názvem Hudba Jiřího Vystrčila. Vystupovali v ní další muzikanti, záhy se skupina přejmenovala na Dynamic. Velkým přínosem byl příchod vynikajícího saxofonisty a interpreta Otakara Roubala z Malé Morávky.

„Název Dynamic proto, že jsme chtěli produkovat muziku s využitím dynamického přednesu 
v celkovém projevu kapely, zvláště když jsme měli dost instrumentálních skladeb díky saxofonistovi Otovi Roubalovi," řekl zakladatel Jiří Vystrčil. Spolu se změnami hudebníků v kapele se měnil i její repertoár. V Dynamiku se za čtyřicet let její existence vystřídalo devět muzikantů a devět zpěvaček.

.

V roce 1974, krátce po vzniku hudební skupiny Dynamic, zleva Pavel Laštuvka, Stanislav Pospíšil, Otakar Roubal, Jiří Vystrčil, Hana Vystrčilová, Antonín Miklík, Alena a Jana Sedlákovy. foto: archiv Jiřího Vystrčila

Dynamic hrál nejen v Rýmařově, ale hlavně na Jesenicku. Kromě zábav a plesů vystupovala kapela i na koncertech a byla zvána na reprezentační akce 
v okrese i kraji. Dynamic hrál 
s úspěchem i v zahraničí, v letech 1982 a 1983 v Jugoslávii na ostrově Korčula. V roce 1985 kapela opět hrála v zahraničí, například v bývalé NDR.

Po roce 1989 přišly nové trendy a možnosti, zakládaly se nové hudební skupiny menšího složení a s novými poměry přišla i dostupnost nových nástrojů a hudební elektroniky. Již pětadvacet let hraje kapela v lázních Karlova Studánka pro pacienty, ale i na jiných akcích pořádaných lázněmi, například na Silvestra a na plesech, tanečních kolonách a svatbách. V menší míře hraje i na akcích v Bruntále a po celém okrese.

V současné době hraje kapela ve složení Vladimír Novotný – zpěv a kytara, Ivana Dušková – zpěv a klávesy, Jiří Vystrčil – klávesy a Liba Vajďáková – zpěv.

„V průběhu čtyřiceti let nám postupně odešli do muzikantského nebe kamarádi a spoluhráči Antonín Miklík, Otakar Roubal, Stanislav Pospíšil, Pavel Laštuvka a René Zatloukal. Na jejich památku a pro naši vzpomínku jsme k Vánocům nahráli naše zatím první CD pod názvem Top Balady. Jsou to skladby, které máme rádi, hrajeme je na zábavách a nejsou příliš komerční," dodal Jiří Vystrčil. Toto CD si mohou zájemci zakoupit v Rýmařově v obchodě Květiny – sklo paní Laštuvkové.

-JiKo, ot-