Obyvatelé obce Úvalno mohou zasílat do 31. srpna fotografie svých rozkvetlých domovů. Soutěží se v kategoriích rozkvetlé okno (balkon či terasa), rozkvetlý záhon nebo předzahrádka a místo, kde nejraději relaxujete. Tady můžete ukázat nejoblíbenější místečko na vaší zahradě, zákoutí či posezení na zahradě.

Soutěžní fotografie zasílejte e-mailem na adresu: redakce@uvalno.cz, poštou, nebo je odevzdejte přímo pracovníkům Obecního úřadu v Úvalně. V průběhu měsíce září dojde k vyhodnocení přihlášených snímků. Pro vítěze je připraveno roční předplatné časopisu Dům a zahrada a pro ostatní účastníky spousta dalších dárků, které pak mohou zužitkovat na svých zahradách.

Fotografujete hezká i ošklivá místa

Organizátoři fotografické soutěže JING/JANG Krnovska a Osoblažska se v těchto dnech rozhodli posunout termín uzávěrky soutěže. Své fotografie můžete tedy nově zasílat až do 15. září. Každý účastník zašle do soutěže dvě fotografie. Jedna by měla ukazovat to podle vás nejhezčí a druhá naopak to nejošklivější místo na Krnovsku a Osoblažsku.

Posuzovat se budou snímky ve dvou kategoriích: do patnácti a nad patnáct let. Samotné vyhodnocení a výběr těch nejlepších a nejzajímavějších fotografií proběhne v měsíci září.

Soutěžní fotografie zasílejte na CD ve formátu JPG, osobně doručte nebo poštou pošlete na adresu MAS Rozvoj Krnovska, Na Náměstí 106, Osoblaha nebo e-mailem na adresu: team@maskrnovsko.cz. Minimální rozlišení fotografie je ve velikosti A4.

Fotografie, které budou v menším formátu nemohou být zařazeny do soutěže. Úplná pravidla soutěže naleznete na stránkách www.maskrnovsko.cz. Soutěž vyhlásila Místní akční skupina rozvoj Krnovska za podpory Nadace OKD. Oficiální vyhlášení vítězů obou fotografických soutěží (Rozkvetlá obec a JING/JANG) a zároveň i výstava zaslaných snímků proběhne dne 6. října v galerii Na rychtě v Úvalně.

Anna Dohnalová