VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dotace čekají na žádosti majitelů kulturních památek

Krnovsko - Ministerstvem kultury byl letos opět vyhlášen dotační program „Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností.“

25.2.2011
SDÍLEJ:

Kaplička v Horních Povelicích září novotou díky dotačnímu programu ministerstva kultury, který na Krnovsku běží už čtvrtým rokem. Na snímcích můžeme srovnat kapličku před a po renovaci. Foto: Lenka Bednářová

Žádosti na Krnovsku vyřizují památkáři na krnovské radnici.

Tento program běží již čtvrtým rokem a díky jemu se podařilo na Krnovsku obnovit již hezkou řádku památkových objektů.

Letos se bude rozdělovat téměř milion korun.

A co by měl majitel památky udělat, aby dotaci získal? Především by si měl ověřit v Ústředním seznamu kulturních památek ČR, zda jeho majetek je skutečně památkou, a zda se tedy na něj dotační program vztahuje.

Seznam památek podle jednotlivých okresů je zveřejněn na http://monumnet.npu.cz/pamfond/hledani.php.

„Ke každé žádosti o příspěvek je potřeba vyplnit formulář a doručit ho v termínu Městskému úřadu Krnov. Uzávěrka žádostí do prvního kola je 28. února, příjem žádostí pro druhé kolo končí 30. dubna.

Potřebné informace, konzultace i metodickou pomoc poskytuje vlastníkům ministerstvo kultury i obecní úřady obcí s rozšířenou působností, tedy v našem případě městský úřad Krnov,“ uvedla referentka státní památkové péče Lenka Bednářová z krnovského odboru regionálního rozvoje.

Finanční prostředky poskytuje ministerstvo formou účelových příspěvků. Peníze jsou určeny na zachování a obnovu nemovitých kulturních památek, které se nalézají mimo památkové rezervace a zóny. Žadatelem o poskytnutí příspěvku může být pouze vlastník památky.

Žádat lze také o prostředky na opravu varhan či oltáře, pokud jsou pevně spojeny se stavbou, která je kulturní památkou.

Z programu ale nelze hradit náklady na modernizaci objektů, zřizování obytných podkroví, zateplování, vytápění nebo rozvody, úpravy veřejných prostranství a komunikací, ani pořízení stavebně - historického a restaurátorského průzkumu či projektové dokumentace.

Minimální podíl vlastníka je deset procent z nákladů, k nimž se váže poskytnutý příspěvek. Minimální výše příspěvku je 50 tisíc Kč.

Autor: František Kuba

25.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

V souboji nováčků se radoval Rýmařov

Ilustrační foto
22

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Vážení čtenáři, na webových stránkách Bruntálského a Krnovského Deníku přinášíme seznam zesnulých v našem regionu za uplynulé období.

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.  

Mladí lidé letos volili častěji, než je zvykem

/FOTOGALERIE/ Během voleb do poslanecké sněmovny se k urnám dostavilo mnoho mladých lidí, kteří v předchozích volbách ještě hlasovat nemohli. Podle odpovědí mladých voličů z Rýmařova šli k volbám, protože jim není lhostejné, kdo bude sedět v příští vládě a jakou politiku povede Česko jak vnitrostátně, tak vůči Evropské unii.  

AKTUALIZOVÁNO

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení