Skupinu Donaha založili v roce 2011 bratři Matěj a Štěpán Jelenovi z Nové Pláně, do roku 2014 se jmenovala On The Way. Kapela si získala zájem posluchačů, odehrála řadu koncertů, zahrála si i jako předskokan kanadské rockové skupiny SUM 41, její klipy Nedostupná a Příběh z křídel vyhrály hitparádu Óčko chart.

„Na jaře jsme založili nový projekt, kde jsme my dva s bráchou Štěpánem a dva noví členové. Chtěli jsme začít dělat trochu jiný styl muziky s větším zastoupením elektroniky a s klávesy. Na jaře jsme se také s klukama z Donaha domluvili, že letos dojedeme nasmlouvané koncerty a projekt Donaha uzavřeme," informoval Matěj Jelen.

V Donaha hrál ještě Pepa Sedlák (kytara, zpěv), který odešel studovat do Brna a už má novou kapelu a Marek Pešl (baskytara, zpěv), který dokončil hereckou konzervatoř a do angažmá nastupuje v olomouckém divadle. Fanoušci Donaha si mohou kapelu v původním složení ještě užít na posledních koncertech 5. srpna ve Vrbně pod Pradědem a 12. srpna ve Světlé Hoře.

A místo kapely Donaha vznikla kapela Brixtn. Zpěvákem, kytaristou a autorem textů je Matěj Jelen. Muziku skládají spolu s bratrem Štěpánem, který sedí za bicími. Další členové jsou kytarista Dawe Gates a baskytarista Pavel Čejka, kteří hrají i na klávesy. První koncert kapely Brixtn bude 16. 6. v Kutné Hoře, v regionu se kapela představí 22. 7. v Nové Pláni na Novopláňském srdcohraní 2017.

Kapela už má svůj první klip písně Tak mi to nedovol. Natáčel se v barrandovských filmových ateliérech, režie se ujal Juan David Salazar, francouzský režisér, absolventi pražské filmové školy, který má na svém kontě již řadu úspěšných projektů a ocenění, jako například cenu za nejlepší hudební video z filmového festivalu v Los Angeles v roce 2013.

Zdroj: Youtube