Britský činoherní a muzikálový režisér Michael Grandage, který 
v Metropolitní opeře Mozartova Dona Giovanniho režíroval, hlavního hrdinu popsal takto: „Don Giovanni je charismatická osobnost, která žízní po životě. Není to jen sériový svůdce, ale temný a komplikovaný jedinec."

Zhruba tříhodinový záznam představení v Metropolitní opeře New York uvede Dona Giovanniho v italském jazyce s anglickými a českými titulky. Aby návštěvníci krnovského kina měli stejný zážitek jako diváci z newyorské opery, bude součástí záznamu dokonce i přestávka. Ta je dána tím, že se jedná o operu ve dvou dějstvích. Vstupenka na operu do kina Mír stojí tři sta korun, ale držitelé divadelního předplatného mají slevu.

Pod taktovkou Fabia Liusiho se
v titulní roli představí Mariusz Kwiecien, který svým koncertem ve Smetanově síni Obecního domu okouzlil pražské publikum. Po jeho boku lotyšská sopranistka Marina Rebeka ztvárnila v roli donny Anny a německá sopranistka Mojca Erdmann se představí jako Zerlina.

Dále zpívají Ramón Vargas coby don Ottavio, Luca Pisaroni jako Leporello, mladý slovenský basista Štefan Kocán jako Komtur. Barbara Frittoli a Joshua Bloom jsou se svými rolemi donny Elvíry a Masetta již dokonale sžití.

Jedna z nejlepších a nejznámějších oper světa pojednává o životě a smrti známého svůdníka. Měla premiéru v roce 1787 v Nosticově (dnešním Stavovském) divadle v Praze. Její děj se odehrává ve Španělsku 17. století. Zprostředkovat českému divákovi kouzlo potrestaného pros
topášníka dona Giovanniho se pokusili například Jaromír Nohavica, který moderně přeložil a přebásnil libreto, nebo režisér Jiří Menzel, který při zpracování využil otočného hlediště v Českém Krumlově.