V komediálním krimipříběhu, který Česká televize odvysílá v pátek 4. ledna v 19 hodin na prvním programu se bude Doktor Martin potýkat nejen s čerstvým otcovstvím, ale i dávným tajemstvím a dokonce i s vraždou.

Hlavní role se opět ujal Miroslav Donutil. Film vznikl v režii Petra Zahrádky v koprodukci s Českou televizí (ČT) – Tvůrčí producentskou skupinou Kateřiny Ondřejkové.

"Svébytný morous, novopečený otec, doktor Martin Elinger (Miroslav Donutil) se bude muset ve filmu dokázat postarat sám o své malé dítě, „vyžehlit“ tradiční nedorozumění s partnerkou Lídou (Jitka Čvančarová) a zároveň přijít na kloub záhadě, která vede hluboko do minulosti," přibližuje děj filmu mluvčí ostravského studia ČT Taťána Reková.

Zdroj: Youtube

V lese nedaleko městečka Protějov jsou objeveny kosterní ostatky. Na místo nálezu je přivolán místní strážmistr Tomáš Topinka (Robert Mikluš), který se společně s doktorem Martinem pouští do nelehkého vyšetřování. Vražda se v poklidném městečku stala naposledy před mnoha desítkami let. Nalezené kosti navíc sice vypadají jako lidské, ale jsou daleko menší. Díky tomu se vynoří stará místní legenda o trpaslíkovi, zlatém pokladu i tajemných hodinkách s plánkem.

„Postavili jsme vedle sebe doktora a policajta a hledali jsme případ, který by mohli vyšetřovat společně. Ve filmu dohráváme vztahové linky z úspěšného seriálu Doktor Martin, ale zároveň na obrazovky putuje solitérní film, který bude přijatelný i pro diváky, kteří se s našimi postavami potkají poprvé,“ říká Petr Zahrádka, režisér.

Miroslav Donutil jako Martin Elinger.
Miroslav Donutil: Seriálový doktor Martin je pro mě krásný protiúkol
Filmaři natáčí ve Velkých Karlovicích volné pokračování seriálu Doktor Martin. Třináctidílná sada ponese název Strážmistr Topinka a hlavní roli si zahraje Robert Mikluš. V seriálu se nově objeví Jiří Bartoška nebo Jenovéfa Boková.
Velké Karlovice se přejmenují na Protějov

Na pomoc s vyšetřováním přijíždí mladá policistka, sebevědomá a atraktivní Klára Volná z Ostravy (Elizaveta Maximová). Do případu vstupuje i slovenská policie – konkrétně Topinkův kolega strážmistr Lubomír Ostrý (Marek Geišberg).

Ve filmu se objeví i další oblíbené seriálové postavy, například Elingerova tetička, kterou ztvárnila Jana Štěpánková ve své poslední filmové roli. Nově je doplní Jiří Bartoška, Marek Taclík.

K TÉMATU

Film Doktor Martin: Záhada v Beskydech navazuje na jeden z nejúspěšnějších seriálů České televize, jehož dvě série vznikly ve spolupráci producentské společnosti Bionaut a Tvůrčí producentské skupiny Kateřiny Ondřejkové. „Když končila druhá řada seriálu, tušil jsem, že si Doktor Martin vyslouží celovečerní film. Půjde v něm o tajuplný a překvapivě nelékařský příběh, specifická povaha Martina ale zůstává. Je stále stejně odměřený a nekontaktní, přestože díky ženě a dítěti už dokáže být i lehce submisivní. A to dokonce i vůči ostatním lidem,“ říká k filmu Miroslav Donutil a kreativní producentka ČT Kateřina Ondřejková dodává: „Po dobu práce na dvou sezónách seriálu se vytvořil tým, jehož potenciál by bylo škoda nevyužít, a tak jsme si řekli, že příběhy Doktora Martina uzavřeme filmem.“

Za celovečerním snímkem stojí tvůrci spojení právě se seriálem: scenárista Tomáš Končinský a režisér Petr Zahrádka. Film má původní scénář, který si ze seriálu půjčuje postavy. Scenárista svému příběhu přezdívá „beskydský Indiana Jones“. Komediálně detektivní příběh se natáčel v létě a na podzim 2018.

Nemanja Kuzmanovič v dresu Opavy. Ilustrační foto.
Transfer za osm "mega"! Kuzmanovič už je hráčem Baníku
Stádo uprchlých koní na Zábřežské ulici v Šumperku
VIDEO: Stádo koní se z pastvin vydalo do města. Policisté si zahráli na kovboje