Z tamního areálu Hotel restaurantu Koliba odcházeli účastníci některých soutěží s různě potřísněni poživatinami. Za ušima a krkem měli šlehačku i kečup.

Strhl se tu také první ročník šlehačkové bitvy o Cenu Ludvíkova. „Měli jsme připraveny dva kýble se šlehačkou. Dávali jsme ji na korpusy a soutěžící už to po sobě valili,“ usmíval se organizátor akce a boss vrbenských přátel Karel Michalus.

Házející po sobě vypálili na čtyři sta sladkých nábojů. Odměnou jim byly dva obří dorty z provenience nové ludvíkovské cukrárny. „Bylo to tak bouřlivé, že nám z chlívku zřejmě ze strachu utekly dvě vzácné čtyřrohé ovce a vydaly se na Vrbno. To veselí je vylekalo. Museli jsme je chytat,“ popisoval Karel Michalus.

Obrovský úspěch měl hod syrovým vajíčkem dvojic. „Ten převršil vše. Díky sponzorovi a jeho daru jsme mohli metnout pět set vajec,“ řekl Karel Michalus.

Bez zajímavosti nezůstalo ani pojídání kuliček hrachu párátkem. Vloni skončil v této disciplíně na třetím místě Jan Gábor z Vrbna. Letos vyhrál už v prvním kole. Snědl 110 hrášků za dvě a půl minuty. „Vloni tu dominoval řidič autobusu Dušan Pechal. Ve stejném čase snědl rekordních 155 kuliček. Kdyby tu byli z Pelhřimova, mohli nám zapsat rekord,“ doplnil Karel Michalus.

„Natrénovat se to nedá. Já jinak luštěninu vůbec nemusím. Pracuji v Karlově Studánce jako kuchař. Co bych doporučil hladovcům? Nejlepším pokrmem je určitě hrášek pojídaný párátkem,“ vzkázal Jan Gábor, který se objevil i v další disciplíně, pojídání špaget bez vidličky s rukama za zády. Nový rekord ustavující soutěže vytvořil Jaroslav Pospíšil z Vrbna. Misku vyjedl za 1,57 minut.

„Vyhrává zde ten, komu nejméně zavazí nos a kdo nejvíc otevře držku,“ vysvětlil publiku rozverný moderátor Jirka Szaszka. Ten zároveň koncertoval z krnovskou kapelou Wagon.

„Hrajeme takové ty hity, co lidé znají, pro zlepšení nálady, Karolínu, Cyrano i Zuzanu. Hrajeme taneční country,“ uvedl kytarista a zpěvák kapely Honza Kačmar. Vystoupili i Heřmánci z Dolan a rocková hornobenešovská skupina Maraton. „My sázíme na klasiku, Milane, oblíbená píseň,“ vyjádřil se Tomáš Výskala, lídr vystupující vrbenské skupiny Talisman.

„Jsem ráda, že ani špatné počasí nezhatilo úsilí a píli pořadatelů a návštěvníci si k nám do obce cestu našli i letos,“ uzavřela starostka Ludvíkova Dana Selingerová.