Jednotliví žáci mají povinnost chodit nejen do individuální výuky, ale také do výuky skupinové. „Žáci dnes předvedli svým rodičům a kamarádům, co všechno se přes rok naučili. Děti nehrají pouze na melodické nástroje typu flétna a klarinet, dnes je to především o hudební souhře," řekla ředitelka bruntálské umělecké školy Jiřina Krystýnková.

Ve čtvrtek 18. června ve škole hrála například trojice ve složení Radek a Natálie Bartošíkovi a David Demeter. Tatínek a dcera Bartošíkovi přitom často vystupují i při výstavách a při dalších kulturních událostech ve městě. „Naše škola má tři pobočky ve Dvorcích, Horním Benešově a ve Vrbně pod Pradědem. Celkem máme přes šest set dětí, a to každý rok, ve výtvarném oboru 182 a zbytek dochází do oboru hudebního," uvedla Jiřina Krystýnková.

Základní umělecká škola Bruntál se svými pobočkami je tak největší školou svého druhu v celém bruntálském okrese.

„Máme každoročně více přihlášených dětí, než jich vůbec můžeme přijmout. Jde o výběrovou školu, takže šanci mají opravdu jen ti nejlepší," doplnila ředitelka Krystýnková.

Při koncertu bylo patrné, že toho dívky a chlapce v „zušce" opravdu hodně naučili. Došlo i na zpěv, jednu ze skladeb doprovodila Kateřina Rozkošná z Křišťanovic.

Obory studia ZUŠ Bruntál

Hudební obor
sborový zpěv
sólový zpěv
hra na akordeon
hra na bicí nástroje
hra na elektrické klávesy
hra na hoboj
hra na housle
hra na klavír
hra na kytaru
hra na příčnou flétnu
hra na trubku
hra na zobcovou flétnu
hra na lesní roh
hra na pozoun

Výtvarný obor
ve výtvarném oboru se prolínají výtvarná kultura, plošná, objektová a akční tvorba