Program zahájil Ivo Batoušek a jeho Jumping Drums. Poté z pódia přivítala návštěvníky modelka Iva Kubelková, která provázela celým programem. Po krásné modelce se slova ujal Pavel Moravec, velitel městské policie a Leopold Sedláček, předseda krnovského aeroklubu.

První vystoupení patřilo Škole praktické sebeobrany AKJ Krnov, kterou před deseti lety založil a stále ji vede Renshi Petr Hermann. Bojovníci předvedli sebeobranu proti jednomu i několika útočníkům. K vidění bylo i přerážení desek, kdy zakladatel školy Hermann opět předvedl jeden ze svých mistrovských kousků, když úderem ruky přerazil deset tvárnic.

Po bojovnících přišla na řadu simulace dopravní nehody. Kolem asfaltové plochy letiště se tlačily tisíce lidí. Zástupce velitele Městské police Krnov Jaroslav Hlaváček se oblékl do speciální kombinézy. Nasedl do staršího automobilu a rozjel se proti druhému vozu, před nímž byla nájezdová rampa. Vozidlo se i s odvážným řidičem přetočilo na střechu, přičemž druhý automobil vzplanul. Na místo byli přivoláni hasiči, kteří začali bojovat s ohněm. Část z nich za pomoci hydraulické techniky vyprostila kaskadéra Hlaváčka. Ten byl se simulovaným podezřením na poranění páteře vyprošťován s maximální opatrností. To už hasičům asistovala Rychlá záchranná služba Krnov. Po vyproštění zraněného na místo přiletěl záchranářský vrtulník. Z něj slanil k zemi jeden ze záchranářů. Navázal zraněného do speciálního úvazku a i s ním odletěl. Technicky náročná ukázka měla u návštěvníků velký ohlas.

Poté se všichni přesunuli k pódiu, kde začal zpívat své nestárnoucí hity Standa Hložek. Po více než hodinovém programu písniček a soutěží pro děti své umění předvedli příslušníci Policie ČR. Ti byli na letišti několik hodin se svou technikou a děti si u nich mohly také zasoutěžit. Po ukázkách z činnosti psovodů a zadržení pachatele ze služebních vozidel ve spolupráci s městskou policií pokračoval odpolední program koncertem Jumping Drums. Mezitím se zájemci mohli svézt na motorkách Klubu motorkářů Krnov.

V závěru programu se uskutečnila autogramiáda Ivy Kubelkové a Stanislava Hložka. Organizátoři jsou s průběhem akce spokojeni. „K mému potěšení se Dětský den letos opět vydařil, i když nám trošičku starostí přidělalo počasí. Chci poděkovat všem vystupujícím a spolupořadatelům za maximální nasazení, jehož cílem bylo pobavit co nejvíce zejména nejmenších návštěvníků. Zvláštní poděkování si zaslouží sponzoři, bez nichž by se tato akce nedala uskutečnit v takovémto měřítku,“ zhodnotil podařenou akci Pavel Moravec, velitel Městské policie Krnov.