Po vyprodaném koncertu slovenských No name se do krnovského Kofola music clubu chystá další hudební stálice z východu. Po třech letech to na pódiu opět rozbalí Tublatanka. Koncert je připraven na pátek 8. května, prodej vstupenek zajišťují obvyklá předprodejní místa v Opavě, Krnově a Bruntále.

Koncert slovenské Tublatanky měl v Krnově proběhnout už na podzim loňského roku. Natěšení fanoušci však byli zklamáni stejně jako jejich kolegové v ostatních městech. Tublatanka nekoncertovala, její frontman musel na několik operací.

Maťo Ďurinda je však už v pořádku, a tak se po téměř roční pauze vrací Tublatanka zpět na koncertní pódia. První ohlasy návštěvníků z už uskutečněných koncertů mluví o bratislavské rockové legendě v samých superlativech. Pauza Tublatance neublížila a fanoušci dostali dávku dobré muziky i se všemi úroky.

V Krnově nebudou chybět největší hity

„I když Ďurinda při chůzi ještě trochu kulhá, na pódiu ze sebe vydává vše. V téměř dvouhodinovém koncertu nebudou chybět samozřejmě všechny největší hity jako Pravda víťazí, Dnes, Matka a další. Tublatanka se chystá předvést průřez celou svou pětadvacetiletou tvorbou,“ potvrdil Martin Hradečný, provozovatel Kofola klubu.

Ani při vynucené koncertní přestávce však muzikanti z Tublatanky nezaháleli a připravovali skladby na nové studiové album, v pořadí už čtrnácté. To by se mělo na pultech prodejen objevit někdy v prosinci.Fanouškům dali rockoví Slováci letos už jeden vzácný dárek. Mohli si jako první na světě na webových stránkách fanklubu poslechnout úplně nový singl svých muzikantských favoritů, který byl vytvořen převážně pro rádia, S tebou anjel moj.

Pravda víťazí coby symbolem sametové revoluce

Krnovský koncert Tublatanky začíná jako vždy ve 20 hodin. Skupina Tublatanka vznikla na podzim roku 1982, kdy se Maťo Ďurinda setkal s bubeníkem Jurajem Černým. Doplnili sestavu a o dva roky později již dobývají koncertní pódia po celém tehdejším Československu.

Vzájemná spolupráce trvala deset let, drogová závislost Černého ji však ukončila. Po chvilkové hráčské krizi nová Tublatanka navázala a stala se stálicí hudebního nebe. Jejich skladba Pravda víťazí byla hymnou sametové revoluce na Slovensku, podobně jako u nás Motlitba Marty Kubišové. (voz)