Jaro je za dveřmi, termíny speciálních Prometalfestů se kvapem blíží. Publikum už může lehce nahlédnout pod festivalovou pokličku, co za metalová kaše se v tom hrnci vlastně vaří. Než proběhne podzimní Prometalfest, pořadatelé připravili už na jaro několik speciálních koncertů, které si kladou za cíl dostat diváky a posluchače do varu.

Prometalfestspecial vol. IV je naplánován na 23. března, Prometalfestspecial vol. V se koná 20. dubna. Pořadatelé účinkující zveřejní co nevidět, ochuzeni o interprety nezůstanou ani naši čtenáři, které budeme o předfestivalech i nadále informovat. Rozhodně ale budou předfestivaly o tvrdé a hlučné muzice.

Pořadatelé prozradili pouze část účinkujících kapel pro podzimní festival Prometalfest, který se má konat 20. října v Bruntále. „Nebudeme tedy chodit kolem a rovnou vám je naservírujeme i s omáčkou,“ řekl pořadatel Petr Horčičák, protagonista kapely Postmortem z Ryžoviště.

Kromě samotných trasherů Postmortem potvrdili účast na letošním festu opavská death violence smečka Diarrhoea, death metal Neurotic Machinery z Tachova a ostravská kapela Deaf1Cult0 hrající hardcore-metal. „Headliner a další kapely budou zveřejněny již brzy a vy se máte rozhodně na co těšit,“ slíbil Horčičák.