Sbor pracuje na Základní škole a Městském osmiletém gymnáziu od roku 1990 a dosáhl mnoha vynikajících úspěchů. Rosnička se účastnila řady soutěží, kde získala ocenění. V roce 1995 to byla například Cena Petra Ebena na Mezinárodním festivalu adventní a vánoční hudby v Praze. Velmi si považuje Ceny poroty za De Angelis Petra Ebena s věnováním skladatele z roku 1999. Od roku 2003 do 2007 získával sbor na adventním festivalu v Praze stříbrná pásma.

Jak zpívala Rosnička v Bruselu? Podívejte se zde.

Vedle desítek vystoupení doma vystupoval sbor i v zahraničí, mladí zpěváci včele se sbormistrem Jaroslavem Číhalem navštívili Wales, Francii, Belgii, Německo, Rakousko, Slovensko. Na svém kontě mají i tři vlastní nahraném CD, a to z let 1997, 2001 a 2005.

Bruntálský advent vděčí za vznik Rosničce

A díky sboru Rosnička a především jejímu sbormistrovi vznikla v roce 1996 v Bruntále přehlídka pěveckých sborů Bruntálský advent, který se stal nedílnou součástí vánočních oslav ve městě. Rosnička pravidelně zpívá o Vánocích v kostele na vánoční mši.

Koho z dětí láká zpěv a chtěl by vystupovat s Rosničkou, může se přihlásit na Základní škole a Městském osmiletém gymnáziu v Bruntále u učitele a sbormistra Jaroslava Číhala.

Veronika Otáhalová