Radost, štěstí, splněná očekávání, naděje. Koledy jsou písně prodchnuté klidem, pohodou, vírou v dobro, plné pozitivní energie. Narodil se Ježíšek, radujme se! Zažít pohodovou předvánoční atmosféru, kdy jsou si lidé blíž, můžeme všichni společně ve středu 11. prosince v 18 hodin na mnoha místech v celé zemi. Po roce se opět uskuteční akce Česko zpívá koledy. Půjde již o devátý ročník.

Ilustrační foto.
Změny na železnici od poloviny prosince se dotknou i Krnova

Přijďte si taky užít hřejivou adventní náladu, zazpívat si společně několik koled, zapomenout na chvíli na shon, stres, nejrůznější trápení a mnohá malicherná soužení. Ta jedinečná chvíle společného svátečního setkání při koledách dokáže zahřát u srdce a bývá dobrou terapií na všechna trápení a neduhy.

Potěšení ze společného setkání a zpívání koled si užijeme i v našem okrese. Letos to budou: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce Valaši a Jak jsi krásné, neviňátko. Na závěr pak přijde oblíbená vánoční píseň Vánoce, Vánoce přicházejí.

Krnov prohrál počtvrté v řadě, nestačil na Studénku.
Krnov prohrál počtvrté v řadě, nestačil na Studénku

Akce se uskuteční minimálně na patnácti místech, ke zpívání se lze přihlásit prostřednictvím webové stránky www.ceskozpivakoledy.cz. Stačí jen napsat místo, kde se lidé sejdou.

Zpívání koled na Bruntálsku, Krnovsku a Rýmařovsku

V letošním roce to budou Bartultovice, Bruntál, Horní Benešov, Janov, Jindřichov, Lichnov, Ludvíkov, Město Albrechtice, Osoblaha, Petrovice, Slezské Rudoltice, Světlá Hora, Třemešná, Úvalno a Zátor. Ještě stále ale mají příležitost přihlásit se i další obce a města.

Místa pro zpívání jsou různá, například v Jindřichově a ve Slezských Rudolticích se lidé sejdou na zámku. V Zátoru a Městě Albrechticích zase u školy. Často je zpívání koled součástí nějakého dalšího programu, v Městě Albrechticích to budou už od 16 hodin vánoční dílničky.

V Bruntále jsou koledy součástí dvoudenního jarmarku s kulturním programem na náměstí Míru. Ve středu 11. a ve čtvrtek 12. prosince jsou zde vždy odpoledne připravena vystoupení dětí a koncerty hudebních skupin.

Karel Handlíř je čtvrtý nejlepší trenér mládeže v České republice.
Krnov se stává známý díky úspěchům na šachovnicích

Texty koled lze najít na internetové adrese www.ceskozpivakoledy.cz. Zde je audio s koledami a také možnost si stáhnout a vytisknout zpěvníček těchto koled.

Zpěvník koled vychází rovněž jako příloha našich novin, najdete jej ve středečním Bruntálském a krnovském deníku. Pořadatelé zpívání v přihlášených městech a obcích si mohou zpěvníky vyzvednout v redakcích v Krnově a v Bruntále. Je dobré si termín domluvit předem na telefonech uvedených v tiráži.

Přijďte taky zažít pěknou adventní atmosféru a přidat se ke zpívání. Ve středu 11. prosince v 18 hodin.