Bruntálsko Rýmařov, Horní Benešov, Krnov, Úvalno, Petrovice, Třemešná, Bruntál, Janov, Město Albrechtice, Nové Rudíkovy. To jsou jen některá z míst na Bruntálsku, kde se dnes, ve středu 12. prosince rozezní známé české koledy. Stane se tak přesně v 18 hodin v rámci akce Česko zpívá koledy s Deníkem.

Sbor koledníků spolu s redakcí Bruntálského a krnovského deníku se tentokrát sejde v Rýmařově. Zpívat se budou například koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal či Pásli ovce Valaši.

„Je to krásná akce, která člověka nic nestojí. Stačí si jen udělat chvíli čas, zastavit se v tom předvánočním shonu a užít si adventní atmosféru. Ani koledy nemusíte umět zpaměti, přímo na náměstí v Rýmařově budeme rozdávat přílohu Česko zpívá koledy, ve které budou texty všech písní,“ zmínila inzertní poradkyně Bruntálského a krnovského deníku Zlatica Naumovská.

„Je to opravdový zážitek, pouze jeden den v roce. Byla by škoda nechat si ho ujít. Budeme se těšit na setkání s vámi,“ doplnila Zlatica Naumovská.

Nutno podotknout, že akce rok od roku stoupá na oblibě a navštíví ji tisíce lidí.

V Moravskoslezském kraji se akce Česko zpívá koledy s Deníkem uskuteční na pětapadesáti místech, v celé republice jich je dokonce bezmála osm set. Připojí se i krajané v Mnichově, v Madridu či v Římě.

A které koledy se budou zpívat? Letos to budou Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal, Pásli ovce Valaši a na závěr přijde na řadu i vánoční píseň Vánoce, Vánoce přicházejí.

Texty všech těchto koled najdete ve speciální příloze, která vyjde v Deníku už dnes, ve středu 12. prosince.