Celý festival odstartuje ve 13 hodin bruntálská formace M2E (dříve Minute To Escape), která poppunkovým repertoárem rozehřeje první příchozí. Pak zazní v zámeckých zahradách skvělá irská muzika v podání ostravských Acoustic Irish.

Jako třetí v pořadí vystoupí plzeňská bluegrassová legenda COP, nabitá všemi hity svého repertoáru. Následovat ji bude folkrocková kapela Self Made z Ostravy, která sbírá vavříny na všech soutěžích, kterých se účastní.

Jedním z příjemných překvapení festivalu bude moravsko
-krumlovská Švédova trojka s veselým repertoárem a vybroušenými vokály rodinného tria muzikantů. Po ní vystoupí legenda našeho folku, Pepa Nos, který připomene mnohým jejich folkové a undergroundové mládí.

Do Bruntálu opět zavítá Pavlína Jíšová se slavnými dámami a formací, které samy říkají Bababand. Trampský a folkový bard Vojta „Kiďák" Tomáško se svými hity připomene v Bruntále po 12 letech podruhé. Oblíbeným zpěvákem nejmladší generace pak bude, pro starší zřejmě neznámý, Pokáč, ten spolu s Voxelem a Xindlem X sbírá v současné době velké dávky popularity a bude zpestřením celého programu.

Také na závěr festivalu si organizátoři nechali překvapení – skupinu Jak je neznáte. Což jsou Helena Maršálková, Marcela Voborská a další, zpívající známé i dosud nepublikované písně svého legendárního Pacifiku. Ti uzavřou festivalový program.

Na festivalu se představí také bruntálští skauti, kteří zabaví i děti. Pro sběratele je opět připravena originální turistická známka festivalu a pro zájemce také přímý přenos akce na internet s připojením přes odkaz na webových stránkách festivalu www.bileto.wz.cz nebo z facebookové prezentace festivalu.

V případě velké nepřízně počasí se program přestěhuje do divadla. Vstupné činí 120 korun, mládež do 15 let zaplatí 50 korun. ZTP a malé děti mají vstupné zdarma.