Zvláštní poklonu Orffům složila Česká televize, když do soutěže o České republice Kde domov můj zařadila otázku: „Album Šero, které získalo cenu Anděl za album roku 2013, natočila skupina a – Bratři Orffové, b – Bratři Nedvědové, c – Bratři Ebenové nebo za d – Sestry Havelkovy. Tlačítko nejrychleji zmáčknul soutěžící Jan.

„Bratři Ebenové, myslíte? To je špatně. Byť se jedná taktéž o fenomenální hudební těleso, tak tady v tomto případě se jednalo o Bratry Orffovy. Akademií populární hudby byli také vyhlášeni Skupinou roku 2013. Jde o jejich druhé album. To první vydali v roce 2005.

Navzdory názvu skupinu netvoří sourozenci, ale jde o odkaz na dílo Carla Orffa. Frontmanem je umělec Ivan Gajdoš," poučil televizní diváky i nešťastného Jana moderátor Aleš Háma.

Mlhou je projekt Adély Petřekové

Ve světě umění, šoubyznysu, filmu a televize reprezentují Krnov nejen Bratři Orffové, ale také herečka Adéla Petřeková. Kromě řady divadelních a seriálových rolí na sebe upozornila vynikajícím hereckým výkonem v hlavní roli filmu Záblesky chladné neděle. Tento komorní psychothriller se zřejmě jako první v české kinematografii dotýká tabuizovaného tématu nekrofilie.

Někdy kolem listopadu 2013 Adéla Petřeková z Krnova v Praze potkala Petra Zatloukala z Prostějova.

„On jí začíná ukazovat střípky svého tvůrčího světa, ona po chvíli opětuje. Nebo možná ona bere iniciativu do svých rukou. Možná to taky celé vzniká zároveň. Pod závojem mlhy se ukrývá ryzí srdce," popsali Adéla Petřeková s Petrem Zatloukalem na svých stránkách Mlhou.cz, jak se zrodil jejich společný hudební projekt Mlhou.

„Mlhou je projekt, který nachází krásu v celku a protkává vše, co rezonuje stejnou energií. Hledá otázky v neuchopitelnosti života a odpovědi nechává jen tak plynout do vaší mysli," popisují Mlhou svůj styl.

Bratři Orffové se společně s Mlhou představí v krnovském klubu Kofola v sobotu 17. prosince od 20 hodin.