Páteční program byl plný sportu, her a soutěží. Na pódiu se střídali tanečníci a zpěváci z kroužků, které působí pod organizacemi YMCA, ZUŠ, SVČ Méďa a Neor. Velký úspěch sklidili žáci z Města Albrechtic, kteří zahráli operku Budulínek, s níž nedávno získali v celorepublikové soutěži Zpíváme se Zdeňkem Svěrákem a Jaroslavem Uhlířem druhé místo.

Po pátečním úspěšném programu vyvrcholila Bambiriáda v sobotu dopoledne. Již v 9 hodin dopoledne začal na náměstí koncert Dechového orchestru mladých Krnov, který letos v květnu oslavil pětačtyřicet let od svého prvního veřejného vystoupení. Většinu skladeb koncertu řídil zakladatel orchestru a jeho umělecký vedoucí Karel Dospiva, který byl v minulosti oceněn ministry kultury a školství za přínos české dechové hudbě i za příkladnou práci s mládeží. Svého učitele na dirigentském stupínku střídal hudební pedagog Luděk Tlach.

Orchestr na pódiu vystřídal neméně slavný loutkový soubor Krnováček. Jeho zakladatel Jaroslav Janiš si s členy Krnováčku připravil pro nejmenší pohádku O Zlaté rybce. Malé děti hltaly každé slůvko a i starší obdivovali umění krnovských loutkářů, kteří s láskou hrají pro děti již přes padesát let. Během dopoledne mohli lidé obdivovat v centrální části náměstí dovednosti krnovských šermířů a jejich skvěle propracované scénky. Děti soutěžily ve střelbě z luku, poznávaly hmatem různé předměty. Někteří vyzkoušeli duševní sílu jógy. Mnozí se projeli na koních. Nejmenší kromě soutěží a her zaujaly stánky s balónky a dobrůtkami.

Pořadatelé jsou s průběhem Bambiriády spokojeni. „Průběh letošní Bambiriády se vydařil. Vydrželo nám krásné počasí, nikdo se nezranil a myslím si, že se všichni dobře bavili. Chci tudíž poděkovat všem vystupujícím, organizátorům a spolupořadatelům za pomoc. Poděkování za velkou podporu si zaslouží Město Krnov a sponzoři, bez nichž bychom tuto akci v tak velkém uspořádat nemohli,“ říká Libor Novák, hlavní organizátor.