V pátečním programu se mohou návštěvníci dále těšit na policejní psovody, kteří ukážou zadržení pachatele i hledání drog, ukázky hip-hopového tance, bojového umění aikido, fireshow, exhibici mladých hasičů, ale i známé taneční soubory Dance – nation, Calipso nebo kroužek zaměřený na řecké tance. Své soubory a kroužky zde představí YMCA, ZUŠ, SVČ Méďa nebo klub Nautilus. Ivan Gajdoš, který se v Krnově stal prvním držitelem Neptuna za přínos v oblasti kultury, představí svou dětskou kapelu 220 voltů a v programu vystoupí také další muzikanti.

Program Bambiriády se na náměstí bude odehrávat celý den až do 18 hodin. Zítra Bambiriáda na náměstí pokračuje od 9 hodin koncertem Dechového orchestru mladých a pak následuje představení loutkářského souboru Krnováček. V programu představí svou práci Policie ČR, aerobic nebo kapela IWR. Kino Mír na 16 hodin připravilo filmové představení. Celá Bambiriáda dává prostor především prezentaci občanských sdružení, středisek volného času a dalších aktivit z mikroregionu Krnovsko, aby návštěvníkům ukázala, co svým členům poskytují. Junáci se pochlubí tábornickými dovednostmi, akční podívanou nabídne ukázka bojových sportů, šermu, lukostřelby, jízda na koních, výcvik psů a chybět nebude ani dobrodružný orientační závod.

Děti na náměstí dostanou vstupenku, která jim umožní bezplatně zavítat na krytý bazén v termínech určených veřejnosti, anebo zajít do kina Mír na animovanou komedii Auta o tom jak namyšlený sporťák k rozumu přišel. V areálu penzionu Koliba bude čekat instruktor, aby pomohl zájemcům s prvními pokusy na cvičné horolezecké stěně a Informační centrum pro mládež na Revoluční ulici nabízí všem Den otevřených dveří. Městská policie v areálu letiště připravila Den dětí, kde návštěvníky bude programem provázet Iva Kubelková.