Ke svým osmnáctým narozeninám si punkmetalová kapela, která svou lásku k alkoholu přetavila do textů svých písní, nadělila celorepublikové turné. Společnost jí na turné dělají podobně naladěné formace Doga a Traktor.

Mezi jejich koncertními zastávkami nesmí chybět ani Kofola music club v Krnově. Alkopárty zde propukne v pátek 9. dubna. Alkehol jako kapela propagující radosti alkoholu, vznikl v roce 1991, za rok už skupina vydala své první album. A ještě než dospěla k dnešní plnoletosti, doplnila ho o dalších dvanáct kousků včetně jednoho výběrového.

Alkoholická čtveřice jsou skutečně plodní hoši. A to se na internetu dají najít i skladby, které dosud na nosiči vydány nebyly. Mezi všemi však podle poslední ankety kraluje u fanoušků song Anděl strážnej.

Další skupina, která Alkehol na turné doprovází, hardrocková Doga, je ještě starší. Vznikla už těsně před sametovou revolucí. Za zajímavost pro místní vyznavače tvrdších not stojí, že v roce 2002 musel baskytarista kapely Pepa Šiko nastoupit na tříměsíční protialkoholické léčení do léčebny v Holovicích. Zhruba před rokem zahájili práci na nové desce, v pořadí sedmou, kterou natáčeli ve studiu Petra Jandy.

Poslední z trojice, skupina Traktor, je nejmladší, ještě ji není ani deset. Pochází z Hranic a ve svém profilu mluví o interpretaci rocku melodického. Také vlastních skladeb nemá ještě na tucty, nejdříve hrála kousky převzaté. Ale bez studiových trofejí také není, před dvěmi lety vydala již druhé CD.

Dita Voznicová