VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

20.9.2018

Bruntálské indiánské léto se odehrálo na novém místě

Letošní 16. ročník festivalu Bruntálské indiánské léto proběhl poprvé na novém místě v přední zámecké zahradě. Ke změně došlo z důvodu rekonstrukce původní Salla tereny.

19.9.2018

OBRAZEM: Krnovský festival kávy

Krnov je město, kde kavárnice Šárka Bolatzká učí veřejnost vnímat různé odstíny chutí i vůní kávy. Pořádá zde festival kávy, aby ukázala, jak se pozná kvalitní káva a jak se připravuje, aby se naplno rozvinuly její přednosti.  

14.9.2018

Zkuste zažít Krnov jinak

Sousedské slavnosti Zažít město jinak jsou založené na tom, že si lidé pro sebe zaberou ulici bez aut a baví se. V Krnově to bude 15. září u knihovny.

14.9.2018

České zbraně na krnovské střelnici

Krnovská střelnice občas pořádá tematické akce pro veřejnost. Fanoušci českých zbraní se zde sejdou 15. září od 9 do 15 hodin. Čeká je výstava, diskuse s odborníky i střílení s instruktorem.

13.9.2018

Malé Café zve na festival kávy

Kavárna Malé Café přivedla do Krnova kávovou kulturu. Degustace různých typů kávy může být stejně vzrušujícím zážitkem jako ochutnávání vín. Aby se Krnované seznámili se znalci kávy, uskuteční se dvoudenní Krnov coffee festival.

7.9.2018

Krnovské hudební slavnosti zahájí Nebe, Mňága a Xindl

Největšímu zájmu návštěvníků Krnovských hudebních slavností KDS se těší venkovní část programu. Ta se dnes a v sobotu odehraje v zahradě Střediska volného času SVČ Krnov.

6.9.2018

Kolona veteránů poprvé projede areálem nemocnice

Okresem Bruntál budou od zítřka do neděle 9. září projíždět kolony historických vozidel. Jízda veteránů Trofeo Niké Jeseníky 2018 se řídí heslem „Zpomal a rozhlédni se“.

6.9.2018

Dožínkové slavnosti pokračují u nás i v Polsku

Zatímco ve Slezských Rudolticích už mají dožínky za sebou, jinde se na ně teprve těší. Například v Krnově na statku Löwenthalových v Hlubčické ulici budou dožínky v sobotu 8. září. Program začíná děkovnou dožínkovou mší v krnovském kostele Minoritů v 9 hodin.

4.9.2018

Gastrofestival ukázal pestrost Osoblažska

/FOTOGALERIE/ Akce Ochutnej Osoblažsko měla pojmenovat, jaký typ gastronomie je zde typický. Zdá se, že žádný. Typická je jen rozmanitost.

1.9.2018

Výročí liptaňské tragédie provází akce s letadlem Jak-3 a tankem T-34

Před osmdesáti lety se němečtí obyvatelé Osoblažska ozbrojili a vyrazili k symbolům Československa. Chtěli převzít obec násilím. Tak začala liptaňská tragédie.

31.8.2018

Polsko se těší na největší jezdeckou sochu Piłsudskeho, její autor na Úvalno

Rychta v Úvalně má takovou návštěvnost, že jí mohou závidět i městské galerie. Čím oslovila návštěvníky z Krnovska, Opavska i Polska?

31.8.2018

Gastrovlak jede do Osoblahy, Strašidelný vlak do Rudoltic

/FOTOGALERIE/ Na osoblažskou úzkokolejku vyrazí v sobotu 1. září dva speciální parní vlaky. Dopoledne pojede Gastrovlak do Osoblahy, a večer Strašidelný vlak do Slezských Rudoltic.

29.8.2018

Lifestylový pořad ČT ukáže, jak bydlet jako v kosmu nebo v Provence

Bydlení jako v Provence nebo secesi? Jak takový interiér zařídit, se diváci dozví prostřednictvím pořadu Bydlet jako…, který od této soboty bude vysílat Česká televize.  

29.8.2018

Vorlovy osmičky

Malíř, grafik a vysokoškolský pedagog Ondřej Vorel vystaví ve Flemmichově vile soubor velkoformátových pastózních maleb, které jsou shrnutím dějin českého národa za poslední století.

24.8.2018

Strašidelná noc se vrací na Fulštejn a bude ještě větší

Oblíbená noční akce na zřícenině hradu Fulštejna se po letech odmlky vrací. Osoblažkou pojede do Bohušova 25. srpna speciální strašidelný vlak.

24.8.2018

Valštejn slaví na loukách Kraví hory

Od nejstarší písemné zmínky o Valštejně letos uplyne přesně 400 let. V sobotu 25. srpna to připomene velká akce na pastvinách Kraví hory.

23.8.2018

Kočovní divadelníci ukážou, jak Jan a Jiří všechny smíří

Kočovná divadelní společnost vyráží každé léto, aby hrála po vesnicích za pár drobných do klobouku. Teď se chystá i do Krnova, Linharov a Holasovic.

22.8.2018

Seminář o památkách s exkurzí

Na zámku ve Slezských Rudolticích ve čtvrtek 23. srpna proběhne seminář Za památkami horního Slezska, na který v pátek 24. srpna naváže exkurze.

21.8.2018

Brixtn hraje už jen ve třech

Skupina Brixtn z Nové Pláně představila v červenci svůj nový klip Než mě spálí den. Natáčel se v Praze. Fanoušci jej mohou vidět na internetu nebo na televizní hudební stanici Óčko.

20.8.2018

OBRAZEM: Nové Heřminovy bojují Rockem proti přehradě

Nové Heřminovy před deseti lety odmítly stavbu přehrady v referendu.

17.8.2018

Na dožínkách v Rudolticích zazpívají Martha a Tena

Požehnáním dožínkového věnce začínají 18. 8. dožínkové slavnosti ve Slezských Rudolticích.

17.8.2018

Na Dožínky vypraví dva parní vlaky, pojede i Rešica

Na rudoltickém náměstí před zámkem se už chystají stánky a lavice, aby bylo vše připravené na sobotní dožínkové slavnosti.  

17.8.2018

V Ludvíkově Dlouhá noc nadělí srandování

V Ludvíkově se v sobotu 18. srpna odehraje dvanáctý ročník Dlouhé noci aneb Ludvíkovského letního srandování. Protáhne se minimálně do půlnoci.

17.8.2018

Heřminovy vyjádří Rockem proti přehradě svůj neměnný postoj

O stavbě heřminovské přehrady rozhodla vláda před deseti lety. Už sedm let Heřminovy deklarují svůj postoj festivalem Rockem proti přehradě V dubnu uplynulo deset let od rozhodnutí Topolánkovy vlády postavit v Nových Heřminovech přehradu.

14.8.2018

Hodokvas na hradě Sovinci

Ani o nadcházejícím víkendu se návštěvníci na Sovinci nebudou nudit, připravena je jedna z největších akcí roku s názvem Hodokvas rytíře Kobylky.

14.8.2018

Noční prohlídka zámku s večerníčkem

Zámek Linhartovy chystá největší akci sezony. Noční prohlídka se odehraje 18. srpna od 20 hodin.

11.8.2018

Znátě handpan? Vypadá i zní jako UFO

Krnov – Juraj Hellebrandt  známý jako Ďuro Helle je cestovatel, pouliční muzikant a mistr nástroje handpan. Představil ho také v Krnově.

10.8.2018

Umělci o prázdninách? Pracují, ale i lenoší

Časy se mění. A někdejší slovní spojení „herecké prázdniny“ nyní už zdaleka neplatí i pro další umělecké obory.

10.8.2018

Jiří Meitner: Líbáš jak kráva

V krnovské Flemmichově vile začala výstava obrazů Jiřího Meitnera Líbáš jak kráva.

5.8.2018

Hudební sdružení Krnov neztratilo kontinuitu ani s odsunem Němců

Hudebního sdružení Krnov vzniklo na půdě kostela sv. Martina v roce 1908. Tehdy se jmenovalo Kirchenmusikverein. Výročí 110 let existence si čeští a němečtí Krnované připomínají společně.

3.8.2018

Česko polská pouť v Rusínské kapli

Rusínská kaple Navštívení Panny Marie je nejmladší sakrální stavbou Osoblažska. V roce 1993 byla postavena na stejném místě, kde původní kapličku zničila dělostřelba za války.

3.8.2018

Pozoruhodný projekt vrací slavné muzikály do letního kina

Nestárnoucí muzikály Moulin Rouge, Vlasy, Limonádový Joe i Zpívání v dešti nás baví už desítky let, ale stále se k nim rádi vracíme.

3.8.2018

Kytarista Štěpán Rak opět vystoupí na Cvilíně, zahraje v kostele i se synem

Štěpán Rak už několikrát koncertoval v kostele na Cvilíně a podporoval záchranu poškozených fresek Františka Ecksteina z roku 1727.

1.8.2018

Větrný mlýn u Horních Životic

Na kopečku nad Horními Životicemi poblíž silnice z Horního Benešova na Opavu stojí jediný zdejší dochovaný větrný mlýn.

28.7.2018

Hudební sdružení Krnov slaví výročí

Hudební sdružení Krnov, jehož součástí je Krnovský chrámový sbor, slaví letos 110. výročí své existence. Sdružení (tehdy Kirchenmusikverein) vzniklo v roce 1908 na půdě krnovského kostela sv. Martina. Tím začala nepřetržitá tradice pěstování duchovní hudby v Krnově. Jeho současným vedoucím je Václav Mička.

27.7.2018

Místo Postráneckého se do Třemešné chystá Zedníček

Třemešná pořádá tradiční Den obce. Kvůli indispozici Václava Postráneckého s vyprávěním o zážitcích ze zákulisí vystoupí v Třemešné v kulturním domě Pavel Zedníček.

27.7.2018

Víkendová bitva o hrad Sovinec nás přenese do Třicetileté války

Dobývání hradu Sovinec mohou vidět o nadcházejícím víkendu návštěvníci historické akce Za čest a krále aneb Sovinec v temné době války Třicetileté.

27.7.2018

Den, kdy se z Kudlicha stal osvoboditel sedláků

Právě uplynulo 170 let od velkého činu, který změnil dějiny a proslavil úvalenského rodáka Hanse Kudlicha.

27.7.2018

Miroslav Etzler: Ostrava šla v mnoha věcech prudce nahoru

Miroslav Etzler, původem ostravský herec, který osm let vystupoval na prknech Národního divadla v Praze, se na Letních shakespearovských slavnostech v Ostravě opět převtělí do role Polonia, otce Ofélie a Laerta, dvorního komořího v jedné z nejslavnějších tragédií Williama Shakespeara. S Hamletem se chystá dobýt Slezskoostravský hrad rovnou třikrát, a to ve dnech 31. července až 2. srpna 2018.

27.7.2018

Potomek hraběcího rodu Hodiců navštívil zámek Slezské Rudoltice

Jaroslav Hodyc asi před patnácti lety zjistil, že je potomkem šlechtického rodu Hodiců. Rozhodl se navštívit zámek Slezské Rudoltice, aby poznal sídlo svých předků.

19.7.2018

Hradní bestie na Sovinci

O nadcházejícím víkendu ovládnou hrad Sovinec hradní bestie. V sobotu i v neděli se tak opět mohou návštěvníci těšit na další z řady kulturních akcí, které na Sovinci od jara až do podzimu probíhají.

18.7.2018

Festival v zahradě střediska volného času

Sedmý ročník krnovského festivalu North – easten open air se odehraje v parku u střediska volného času v sobotu 21. července.

18.7.2018

Oslavy v Horním Městě

Svou hornickou minulost si na obecních oslavách připomene Horní Město. Od čtvrtku 19. do neděle 22. července se zde uskuteční Hornické dny a Hornoměstské hody.  

15.7.2018

Kryštof kraloval na Hukvaldech

Richard Krajčo a jeho družina „rytířů od kulatého stolu“ předvedli, že jejich vlastní festival, s nímž už potřetí objíždějí republiku, návštěvníky baví a přináší atmosféru, kterou jinde nenajdete.

14.7.2018

Klášterní hudební slavnosti v Karlově Studánce i Krnově

Festival Klášterní hudební slavnosti se uskuteční v sobotu 14. července v Karlově Studánce a v neděli 15. července v Krnově. V Karlově Studánce v Hudební hale se návštěvníci mohou těšit na nejznámějšího houslistu současnosti Jaroslava Svěceného.

14.7.2018

Čápi pro Babiše

Obří čtyřmetrové čápy mohou diváci vidět ve středních Čechách na farmě Čapí hnízdo a nebo v Jiříkově.

13.7.2018

Miroslav Krobot zve na výlet k Rešovským vodopádům

Herec a režisér Miroslav Krobot pochází ze Šumperka, takže zná Jeseníky jako své boty. Stal se tváří kampaně, která během prázdnin představí veřejnosti nejzajímavější jesenické prameny.  

12.7.2018

Návštěvníky provede Praděd

Na bájného ducha jesenických hor děda Praděda mohou o nastávajícím víkendu narazit lidé v Jiříkově. Živý děd Praděd bude v sobotu 14. a v neděli 15. července průvodcem v Pradědově galerii U Halouzků.

12.7.2018

Karnola na fotografiích Stanislava Bačovského

V zámku Slezské Rudoltice budou celé léto vystaveny fotografie Stanislava Bačovského na téma Karnola a zaniklá éra textilnictví

12.7.2018

Krnovské letní kino zahájilo promítání

Teplé letní večery lákají k posezení venku. Proto krnovské kino Mír ani letos nevynechá oblíbenou atrakci letní kino.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT