Mladík jen několik hodin po loňském útoku palestinské teroristické organizace Hamás na izraelské civilisty začal na sociálních sítích zveřejňovat příspěvky, ve kterých vyjádřil podporu tomuto činu. Dělo se tak od 8. října 2023 do konce listopadu.

„Byl si vědom skutečnosti, která je všeobecně známa, že Hamás je teroristickou organizací, která se na území cizích států dopouští teroristické trestné činnosti. Vědomě a veřejně prostřednictvím počítačové sítě internet, zejména na sociální síti Instagram, zveřejnil krátce po útoku teroristické organizace Hamás na izraelské civilisty příspěvky, jimiž vyjádřil podporu organizaci Hamás a schvaloval jejich teroristické útoky,“ mimo jiné konstatoval soud.

Přiznání a lítost

Dominiku M. hrozilo pět až 15 let žaláře. U soudu se přiznal a projevil lítost. „Dopustil jsem se nerozvážnosti. Velice mě to mrzí. Nejsem nebezpečný, nikdy jsem nikomu neublížil, nikdy jsem se nepopral,“ prohlásil Dominik M., jenž během svého pobytu ve vazební věznici uzavřel se státním zástupcem dohodu o vině a trestu. Ta mu zajistila trest pod spodní hranici sazby.

Svou roli sehrálo i to, že dosud nebyl odsouzen ani projednáván pro přestupek. Senát Dominiku M. stanovil pětiletou zkušební dobu. Pokud během ní poruší zákon, může mu být podmíněný trest přeměněn na nepodmíněný. Verdikt nabyl právní moci. Žalobce i Dominik M. jej na místě přijali.