Vše se odehrálo během silniční kontroly ve Světlé Hoře. Policisté zastavili auto a zjistili, že řidič není připoutaný bezpečnostním pásem. Za to mu na místě uložili blokovou pokutu ve výši 1500 korun. Řidič s tím souhlasil a uvedl, že pokutu zaplatí převodem z účtu.

Zatímco policisté a řidič řešili přestupek, zapojil se do hovoru i spolujezdec, z něhož byl cítit alkohol. Strážců zákona se opakovaně ptal, jestli by nešlo celou věc vyřešit jiným způsobem. Policisté jej důrazně upozornili, aby je nenabádal k porušení zákona.

Internetové podvody. Ilustrační foto
Žena z Bruntálska naletěla americkému lékaři v Sýrii. Stálo ji to 150 tisíc

Když pak policisté usedli do služebního vozidla, aby řidiči vypsali pokutový blok na místě nezaplacený a složenku, přišel k ním spolujezdec s další nabídkou.

„Mužům zákona měl nabídnout finanční odměnu, když budou celou věc řešit neoficiální cestou. Znovu byl upozorněn, že by se tímto mohl dopouštět protiprávního jednání. Když jeden z policistů vystoupil ze služebního vozu z místa řidiče, dotyčný muž měl přes otevřené okénko na sedadlo hodit dvě pětisetkorunové bankovky a z místa odcházet. Policista ho okamžitě vyzval k předložení dokladu totožnosti. Odhozené peníze byly muži vráceny,“ sdělila policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Záchytka, ilustrační foto
Přes tři promile. Opilec řádil v pizzerii v Rýmařově. Skončil na záchytce

Šestačtyřicetiletý cizinec následně nadýchal dvě promile alkoholu, takže musel střízlivět na záchytce. Kriminalisté ho následně obvinili z trestného činu podplácení. „Muž se při výslechu ke svému jednání doznal a připustil, že jeho chování bylo ovlivněno alkoholem. Jak sám uvedl, myslel si, že ušetří pětistovku a budou mít s kolegy na další pivo. V případě odsouzení mu hrozí až šestiletý pobyt za mřížemi,“ doplnila mluvčí policie.