„K utkání jsme cestovali s omezeným kádrem vlastně z povinnosti. O naší pozici v play-off je rozhodnuto, a tak už o nic v podstatě nešlo," říkal po zápase hornobenešovský hokejový šéf Jaroslav Strmiska.

Domácí hokejisté okupují poslední příčku a chtějí se od ní odpoutat. Do utkání nastoupili hráči Rožnova pod Radhoštěm s elánem a snažili se výsledek posunout na svou stranu. Hornobenešovští hokejisté v první části nepředváděli nijak výrazný výkon, ale byli soupeři rovnocenným protivníkem.

Na obou stranách byly šance a po první třetině vedl valašský tým jednobrankovým rozdílem. Podobný průběh jako první třetina měla i druhá. „Rožnov si chtěl vylepšit pozici pro play-off a nechce do něj jít z poslední příčky tabulky. I proto jeho hráči bojovali o výsledek," pokračoval Strmiska. Horní Benešov ale také měl příležitosti ke skórování. Ty nedokázal využít.

Výkon hostů v poslední třetině ještě více poklesl a navrch měli bojovně hrající hokejisté Rožnova. „Poslední třetinu naši hráči vypustili a nakonec z toho bylo překvapivě vysoké vítězství domácích," říkal ještě Strmiska. Rožnov si po vítězství 8:2 alespoň částečně vylepšil pozici pro nadcházející play-off. Naopak Horní Benešov má čtvrté místo jisté a před sebou atraktivní zápasy s okresním rivalem z Krnova.

„Základní část ukončíme v sobotu 11. února, kdy od 17 hodin hostíme HK Krnov. Do play-off vstoupíme se stejným soupeřem opět na vlastním ledě o týden později v sobotu 18. února. Zápas s odvěkým rivalem z Krnova začne s ohledem na konání Městského plesu v Horním Benešově už v 16 hodin," dodával ještě Jaroslav Strmiska.

ROŽNOV P. R. – HORNÍ BENEŠOV 8:2 (2:1, 2:1, 4:0)
Branky a asistence: 9. Vyvíjal (Kunčický), 12. Vyvíjal (Skopal), 35. Bambůch (Vaculín, Kroupa), 38. Vaculín (Skopal), 42. Prycl (Kroupa, Valentík), 50. Cvečka (Valentík, Kunčický), 51. Kroupa (Švrček, Vaculín), 54. Kroupa – 14. Fraš (Rohovský, Bendík), 36. Fraš (Lhotský)
Horní Benešov: Pospíšil (50. Tengler) – Bendík, Pělucha, Vajda, Podzimný, Rohovský, Trubka – Hejhal, Adamec, Fraš, Tomáš Lhotský, Zigmund, Čermák, Hlista. Trenér: Marek Harazim