Zápas začal očekávaným náporem Havířova. „Několik úvodních šancí domácích jsme přečkali jenom díky výborným zákrokům brankáře Svatoše. Ve dvou případech mu vypomohla i branková konstrukce," uváděl trenér Krnova Daniel Vrábel. Na konci druhé minuty se však už domácí prosadili a šli do zaslouženého vedení.

Postupně se však začal osmělovat také Krnov a hned ve 3. minutě bylo po samostatné akci Jonáše Platzka vyrovnáno. Domácí byli i dále nebezpečnější, ale krnovský tým byl produktivnější a ve 4. minutě šel do vedení díky střele Šimona Nádeníčka.

Hodně zvláštní situace byla k vidění v 6. minutě. „Po střele jednoho z hráčů Havířova se domácí radovali z vyrovnání. Rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře a branku nesignalizoval. Po urgencích domácích ale gól dodatečně v 10. minutě uznal," popisoval kuriózní situaci hostující kouč a hned dodal: „Musím ale férově přiznat, že se jednalo o regulérní gól."

První třetina nakonec přece skončila vedením Krnova. Vyhození domácích zastavil na modré čáře Maxim Michalčík a přes dva domácí hráče přešel do gólového zakončení.

Také prostřední část začala náporem domácího AZ. Obléhání branky hostů skončilo v 17. minutě vyrovnáním na 3:3. „Rozhodující pasáž zápasu se udála mezi 21.a 24. minutou, kdy nám domácí odskočili na 7:3. Velkou „zásluhu" na tom měly zejména zbytečné fauly a nařízená trestná střílení, ze kterých dokázal Havířov hned třikrát skórovat," kroutil hlavou Daniel Vrábel

Když hned v první minutě závěrečného dějství odskočili domácí do vedení 9:4, vypadalo to na jejich snadné vítězství. Krnovský celek se však nevzdával a v poslední části byl domácím minimálně vyrovnaným soupeřem. O branky Krnova se starala především první útočná formace.

Pátou branku hostů zařídil opět s chutí hrající Boleslav Dočkal. Šestá trefa do sítě domácích padla po krásné akci dua Dočkal, Platzek. Havířov však většinou dokázal na snížení Krnova reagovat a výsledkem tak byla konečná porážka o tři branky.

„Kluci podali velmi dobrý výkon a silnému domácímu výběru ztížili cestu k vítězství. Škoda jen nepovedené druhé třetiny," litoval kouč Krnova, ale okamžitě dodal i radostnou zprávu: „Výsledky z ostatních zimních stadionů v kraji znamenají, že náš tým ročníku 2005 obsadil v konečné tabulce krajské ligy krásné 5. místo," pochvaloval si.

HC AZ Havířov 2010 - HK Krnov Mládež 11:8 (2:3, 6:1, 3:4)
Branky Krnova: Boleslav Dočkal 3, Nádeníček 2, Platzek 2, Michalčík
HK Krnov Mládež: Svatoš - Platzek, Boleskav Dočkal, Záhumenský, Vítů, Rybář, Nádeníček, Michalčík, Petr, Cileček, Schoppik. Trenér: Vrábel Daniel