Například v Brně Za Lužánkami kvůli tomu vznikl otevřený hokejový stánek, kam v minulém týdnu na zápas Komety se Spatrou zavítalo přes jednadvacet tisíc lidí. Podobnou tradici se snaží založit i v Rýmařově. Tam se sice kromě amatérské rýmařovské ligy hokej nehraje, ale hokejová mužstva hrající krajskou ligu vyšla tomuto nápadu vstříc.

Otcem myšlenky byl Vlastimil Samson, který neobvyklou akci organizuje. „Chtěl jsem, aby se v Rýmařově i v zimě něco dělo. Hraje se tu jen ta místní liga a jinak je zimák prakticky prázdný, což je škoda. A tak jsem oslovil Krajský hokejový svaz v Ostravě, jestli by nebyl proti. A jim se to ohromně líbilo," povídal Vlastimil Samson a pokračoval:

„Tak jsem hned napsal do Horního Benešova, kde vedení velice dobře znám, a Krnova, tam byli taky pro."

Původně se mělo jako první odehrát právě derby okresních rivalů, ale Krnovští ho chtěli odehrát na vlastním ledě. „To chápu, jim v Krnově na derby přijde plný stadion, ale jinak říkali, že s kterýmkoliv jiným soupeřem hrát v Rýmařově určitě budou," pokračoval hlavní organizátor akce.

Že se nejedná o jednorázovou akci, svědčí i zájem ostatních klubů krajské hokejové ligy. „Třeba v Orlové nebo v Rožnově z toho byli nadšení, hned říkali, že klidně přijedou," usmíval se Samson a dodával: „Letos by se mělo odehrát ještě jedno utkání, na konci ledna by se střetl Krnov se Šternberkem.

V Rýmařově je led jen tři měsíce, v prosinci, lednu a únoru. Takže pro příští sezonu bychom v každém měsíci chtěli zorganizovat vždycky jedno utkání," nastínil plány Vlastimil Samson.

Hlavní pořadatel věří, že fanoušci si na rýmařovský zimák cestu najdou. „Pokud bude pěkně, a podle předpovědi má mírně mrznout, tak si myslím, že dvě stovky by přijít mohly. Vím, že z Benešova i Uničova přijede autobus a místní Rýmařováci se tam taky chystají.

Když si vzpomenu, že na místní okresní obrligu chodilo i dvě stě padesát lidí, tak na krajskou ligu se přijdou podívat taky," přemýšlel nahlas Vlastimil Samson a dodal: „Chtěl bych z toho v Rýmařově udělat tradici, přivést hokej zpátky do Rýmařova."

Celá akce začíná v sobotu v 16.30 hodin. Samotné utkání startuje o půl hodiny později. Vstupenky budou stát třicet korun a všechny jsou slosovatelné. O první i druhé přestávce budou probíhat souteže pro diváky.

Hokej o víkendusobota 16. ledna: Uničov - Horní Benešov (17.00, zimní stadion Rýmařov)
neděle 17. ledna: Šternberk - HK Krnov (17.00, zimní stadion Šternberk)