Domácí lodivod Pavel Hulva nemohl počítat v utkání s Michalem Tošenovjanem ani Patrikem Moslerem, Krnovským to však vůbec nevadilo.

Od začátku to totiž byli právě oni, kdo diktoval tempo hry. Odměněni za svou aktivitu byli v desáté minutě, ve které využil početní výhodu Josef Tichý. V první třetině se ještě stihl trefit i Svoboda a domácí hráli v naprosté pohodě.

Stejný obraz hry nabídla i prostřední třetina. Nebyly odehrány ani dvě minuty a Kubík zvyšoval už na 3:0. Poté si dali krnovští střelci na chvíli oraz, ale tři minuty před koncem se znovu radovali. Během pouhých šestnácti sekund dali další branky Weiss a Michálek a bylo víceméně hotovo. V poslední dvacetiminutovce už se Krnov nikam nehnal a v pohodě si dokráčel pro výhru v prestižním duelu.

Trenér domácích Pavel Hulva tak po utkání pochopitelně oplýval spokojeností. „Přišlo hodně lidí, což je super. Dvě třetiny jsme hráli úplně v pohodě a výsledek 5:0 hovoří za všechno,“ radoval se Hulva. „Prakticky do ničeho jsme je nepustili a ve třetí třetině jsme trochu nechali vyniknout i Filipa Kolberta. Navíc jsme mohli nechat odpočinout Pavla Michálka nebo Davida Galvase,“ těší zkušeného stratéga.

To jeho protějšek Martin Mičola pochopitelně tak spokojený být nemohl. „Kvalita je na straně Krnova. My jsme bohužel nic nepředvedli, nevyrovnali jsme se jim ani bojovností. Výkon z naší strany nebyl dobrý, domácí jednoznačně zaslouženě vyhráli. Musím říct, že toho ještě naštěstí hodně pochytal Drnda,“ řekl Mičola.

Krnov – Horní Benešov 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Tichý (Polok, Weiss), 18. Svoboda (Kysela), 22. Kubík (Galvas), 37. Weiss (Polok, Kostovský), 38. Michálek (Kysela). Rozhodčí: Krenželok – Majetný, Opravil. Vyloučení: 3:4, využití 1:0.
Krnov: Kolbert (Wittek) – Dohnal, Bednárek, Galvas, Snigirevs, Slavík, Kysela, Tichý – Kubík, Kostovský, Závodník, Polok, Weiss, Svoboda, Hon, Ševčík, Michálek, Havlíček. Trenér: Pavel Hulva.
Horní Benešov: Drnda – P. Adamczyk, Pělucha, Čermák, Podzimný, Cygal, Harabiš, Pavelek – Vaněk, Fraš, Kret, Krupa, Adamec, Berka, Hejhal, E. Adamczyk, Trávníček, Hlista. Trenér: Martin Mičola.