HK Krnov – Uherské Hradiště 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Skvělá podzimní forma posunula krnovské družstvo na dělenou pátou a čtvrtou příčku. S 15 body atakuje postupové pásmo. Domácí neporazitelnost narušila jen v pátek suverénní Jihlava. Lídr juniorské ligy je zatím jediným, kdo si na podzim z Krystalu odvezl všechny body. To se ale nepodařilo Uherskému Hradišti, které bilancuje ve středních patrech tabulky.

Hosté paradoxně vstoupili do zápasu skvěle, když už ve druhé minutě lovil domácí brankář Kolbert puk ze své sítě. Z vedení se ale dlouho neradovali. Po krnovském nátlaku bylo v 6. minutě vyrovnáno. Gólovou trefu si připsal domácí Skopal a začínalo se znovu. Oba týmy hrály v dalším průběhu první třetiny útočný hokej, ale střelecky se do první přestávky i přes dobré šance na obou stranách neprosadily.

Také druhé dějství bojovného utkání přinášelo vyrovnaný hokej. Střelci ale neměli svůj den a ke slovu se tak spíše dostávali brankáři. Domácí měli několik gólových náznaků, ale vázlo především zakončení kombinačních akcí. Do poslední třetiny šel krnovský celek s velkým odhodláním. Hosté ale také nechtěli odejet z Krnova s prázdnou a na krnovském zimním stadiónu pokračoval tuhý boj a bodový zisk.

Rozhodli v závěru

Skóre se neměnilo až do 53. minuty. Tlak krnovských juniorů konečně zužitkoval agilní kanonýr Pavlica a domácí byli ve výhodě. Hosté nehráli špatně a byli stále nebezpeční. V 55. minutě ale svěřenci krnovských trenérů Plánovského a Kostovského vykročili za vítězstvím. Další vydařenou útočnou akci zakončil Slanina a dal výsledku definitivu.

Hosté se v závěru ještě snažili zápas alespoň zdramatizovat a zatlačili. Domácí kolektiv si ale bezpečné vedení uhlídal až do závěrečné sirény. „Kluci mají za sebou náročný víkend. Někteří hrají s úspěchem i za muže a dnes to rozhodně zvládli. Zaslouží určitě pochvalu,“ dodal po utkání krnovský kouč.

Branky: 6. Skopal, 53. Pavlica, 55. Slanina. Krnov: Kolbert (Kulhavý) – Ševčík, Bolacký, Pavlica, Miškov, Tošenovjan – Herget, Dumbrovský, Kostovský, Čermák, Slanina – Rypár, Faksa, Kondrát, Michálek, Skopal. Trenéři: Antonín Plánovský a Jan Kostovský.