Zápas na bohumínském ledě byl zajímavý od začátku do konce a událo se v něm několik zvratů. Domácí se ujali vedení, ale ve druhé třetině se hornobenešovským hokejistům povedlo otočit. Později Bohumín opět vedl a v poslední části dokonce nevýšil svůj náskok. V závěru však hosté mohutně dotahovali a málem dovedli duel do prodloužení. „V posledních minutách jsem to chtěl stáhnout na dvě lajny. Vypracovali jsme si jednu obrovskou příležitost. Samostatný nájezd ale brankou neskončil. Škoda, mohlo to být 6:6 a prodlužovalo by se,“ litoval trenér Horního Benešova Martin Mičola. Sám ovšem věděl, že jeho tým zápas ztratil někde jinde. „Myslím si, že rozhodly proměněné bohumínské přesilovky. Hráči jako Javín s Ivanem to zahráli zkušeně a domácí dvakrát skórovali. Nám naopak chyběly některé opory a tím pádem i zkušenosti. Nezúročili jsme například přesilovku pět na tři. Před zápasem jsme sestavu museli trochu lepit, naštěstí máme k dispozici široký kádr, takže se to poskládalo. Hrálo se pořád nahoru dolů. Podle mého zvítězil šťastnější tým,“ posunul se dále Martin Mičola, jenž ještě pochválil práci sudích: „Zaslouží si pochvalu, jelikož po celou dobu měli zápas pod kontrolou. Bylo to férově odpískané utkání.“

Bohumín – Horní Benešov 6:5 (1:0, 3:3, 2:2)
Branky a nahrávky Benešova: 26. Vilinskij (Harabiš), 27. Vrábel (Bendík), 29. Vrábel (Mlýnek), 58. Prokop (Fraš), 60. Bjurkland (Čermák). Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1.
Benešov: Lamla – Bendík, Prokop, J. Pělucha, Kažimír, Harabiš, Vilinskij – Mlýnek, Fraš, Vrábel – Kret, Hejhal, Vaněk – Bjurkland, Čermák, Rýpar. Na střídání: Drnda. Trenér: Martin Mičola. 

Šimek Jan