Domácí kouč Pavlicu chválil: "Na to, že Ondra nebyl šest dní na ledě a potýkal se s nemocí, zahrál opravdu dobrý zápas."

Devatenáctiletý forvard před prvním soutěžním startem v sezoně prodělal střevní chřipku, měl horečky a týden chyběl na trénincích. "Přesto ochotně řekl, že nastoupí. Šel mužstvu pomoct. Bylo na něm sice trošku znát, že měl tréninkový výpadek, ale musíme mu poděkovat, že po takové pauze okamžitě nastoupil," doplnil Plánovský.

Proti favorizovanému soupeři se Pavlica uvedl dvěma kanadskými body. V závěru druhé třetiny asistoval u gólu Skopala, v 53. minutě vyrovnal důležitou brankou na 4:4. Několik šancí pak neproměnil. „Není to špatné, dlouho jsme prohrávali. Myslím, že remíza je na začátek dobrá,“ uvažoval nad remízou.

Se svým výkonem byl krnovský forvard spokojený jen z poloviny. „Vždy to může být lepší, něco se mi povedlo, něco ne,“ říkal po prvním ostrém zápase, který odehrál v krnovském dresu po návratu z hostování v Šumperku.

Sezona bude těžká, ví Pavlica

Ondřej Pavlica minulou sezonu v Krnově nedohrál, místo bojů v play-off přijal nabídku extraligového Šumperku, který bez úspěchu usiloval o záchranu. „Dalo mi to dost. Hodně jsem si zahrál, chodil jsem dokonce i na tréninky hlavního mužstva, které hraje druhou ligu. Ale teď jsem tady a chceme něco v Krnově uhrát,“ vysvětloval.

Po sestupu Šumperku z nejvyšší soutěže se Pavlica může se svými bývalými spoluhráči potkat znovu. Tentokrát už ale na jiné straně barikády a ve tradičních žlutomodrých barvách Krnova. Podle mladého útočníka by ale nebylo moudré obě mužstva příliš srovnávat. „To je hodně těžké. Prakticky v každém týmu je ta atmosféra plus minus podobná, ale samozřejmě v Krnově znám víc kluků,“ doplnil.

Pod trenérem Plánovským teď Pavlica vstoupil do své třetí juniorské sezony a přeje si s mužstvem zopakovat postup do play-off, které si v závěru předešlé sezony nemohl naplno vychutnat. "Ale bude to hodně těžké. Do soutěže sestoupily čtyři týmy z extraligy," upozornil. "Uvidíme, jak to půjde, třeba se nám bude dařit. Ale hlavní cíl je udržet v Krnově první ligu."