Do Krnova zavítala mužstva z Polska, Slovenska a České republiky. Pozvání od organizačního týmu přijal polský tandem JKH Czarne Jastrzebie a GKS Katowice, slovenský kádr HKM Zvolen, HC Panthers Havířov, HC Vítkovice Steel a konečně domácí HKKrnov. „Původní plán byl mít turnaj obsazený osmi mančafty, ale bohužel nám některé pozvané kluby účast odřekly krátce před turnajem, ať už z důvodu marodky, nebo financí,“ řekl jeden z hlavních pořadatelů turnaje Marek Stuchlík ke startovní listině.

Již první herní den nastínil výrazný rozdíl mezi československým a polským hokejem. Oba týmy z Polska se po úvodních utkáních staly jasnými outsidery turnaje a hned v prvním duelu druhého dne si ve vzájemném zápase zahrály o poslední příčku. Šťastnější byli nakonec mladíci z Jastrzembie, kteří tak obsadili celkově pátou příčku. Na chvostu skupiny s nelichotivým skóre čtyř vstřelených branek ku pětapadesáti obdrženým figuroval katowický výběr. Nádherné souboje mezi sebou svádělo zbylé kvarteto mužstev.

Samotným vyvrcholením turnaje bylo utkání mezi domácím HK Krnov a HC Vítkovice Steel. Ač krnovští hráči po výraznou část utkání hosty z Vítkovic přehrávali, z vítězství se nakonec radoval soupeř díky jediné a zároveň poměrně šťastné brance, jíž vsítil na počátku druhé třetiny. Krnovští mladíci již nedokázali nepříznivý stav utkání otočit a museli se smířit se stříbrnou příčkou, což je však v nabité mezinárodní konkurenci fantastický úspěch.

Celkovým vítězem turnaje se tedy po zásluze stal suverénní kádr HC Vítkovice Steel, přičemž klíčem k úspěchu byla zejména nepropustná obrana a zodpovědný výkon vítkovického gólmana, který za svá záda pustil pouhé tři branky. O třetí příčku si to v československém derby rozdaly týmy Havířov a Zvolen. Český zástupce po tuhém boji zvítězil bezpečným rozdílem čtyř branek, a obsadil tak před čtvrtým Zvolenem krásné třetí místo. Paradoxně nejúspěšnějším gólmanem byl vyhlášen strážce polské svatyně z JKH Jastrzebie, Kamil Borek. Ocenění za nejlepšího hráče získala opora vítězů, Šimon Stránský. Nejvíce gólů pak vsítil havířovský Jaroslav Mrowiec.

„Byl to jeden z nejkvalitnějších mládežnických turnajů, který se v Krnově za poslední léta konal. Navíc se jednalo o první dvoudenní turnaj s kvalitním obsazením týmů. Dnes můžeme říci, že na devadesát procent se budeme snažit akci s kvalitnější účastí zopakovat v závěru letošní sezony, přibližně na konci března,“ poznamenal Radim Rudzinský, trenér malých hokejistů Krnova. Dva dny plné emocí a skvělých sportovních výkonů by se nemohly uskutečnit bez podpory Města Krnova a nadšení rodičů a trenérů čtvrté třídy HK Krnov, za což všem zmiňovaným patří ze strany pořadatelů velký dík.

Konečné pořadí:

1. HC Vítkovice Steel

2. HK Krnov

3. HC Panthers Havířov

4. HKM Zvolen

5. JKH Czarne Jastrzebie

6.GKS Katowice