Organizační tým mezinárodního turnaje čtvrtých tříd Česká distribuční cup v Krnově může být spokojen. Ostatně není divu. Celá akce se obešla bez jakýchkoliv problémů a výborný hokejový víkend podtrhl překvapivým, leč nesmírně cenným vítězstvím domácí tým. Svěřenci trenéra Jiřího Fajkuse neprohráli jediné utkání a po zásluze slavili v konkurenci zahraničních soupeřů kýžené prvenství.

Cílem turnaje bylo navázat na velmi úspěšnou vánoční generálku, kdy se obdobný turnaj v Krnově konal poprvé. Pořadatelům se v prosinci podařilo zajistit velmi kvalitní účast, v níž nechybělo i několik zahraničních celků. V závěru března do krnovské haly Krystal zavítalo týmů osm, včetně nakonec slavícího kádru domácích.

V Krnově opět nechyběly přední celky sousedního Polska a Slovenska. Stejně jako polské týmy Czarne Jastrzebie a Naprzód Janów i slovenský tandem Zvolen – Ardo Nitra hraje ve své zemi nejvyšší soutěž a patří k nejlepším. Kompletní seznam zúčastněných doplnila triáda tuzemských klubů. Prostějov, Bohumín a Uherské Hradiště však na stupně vítězů nedosáhly.

„Podařilo se nám pro všechny učastníky vytvořit dobré podmínky, aby byli schopni podat co nejlepší sportovní výkon,“ řekl Marek Stuchlík, hlavní postava mládežnického turnaje (více se dočtete v rozhovoru ZDE).

Nejen zahraniční celky byly v Krnově spokojené. „Nesetkal jsem se s jediným negativním názorem nebo připomínkou. Naopak trenéři a vedoucí týmů, s kterými jsem hovořil, byli velmi spokojeni,“ dodal.

Nová tradice

Po organizační stránce se turnaj obešel bez problémů. Pořadatelé se vyhli časové ztrátě a harmonogram naopak předstihli. „V sobotu se nám podařilo nastřádat asi hodinu času k dobru, což bylo zapříčiněno dobře propracovaným herním systémem,“ vysvětlil Stuchlík.

Spokojenost s pořádáním prvního ročníku turnaje je veliká a pořadatelé již vyhlíží jeho pokračování. Generální partner Česká distribuční přislíbil svou podporu i pro nadcházející akce, čímž vzniká zcela nová tradice. „Chtěli bychom tyto turnaje dělat dvakrát do roka. Jeden v průběhu vánočních svátku a druhý po skončení sezony,“ nastínil Stuchlík plány činovníků krnovského klubu.

Další turnaj se s největší pravděpodobností uskuteční za necelých devět měsíců. Marek Stuchlík nevyloučil, že organizátoři se chystají přilákat i celky z jiných zemí. „Přemýšleli jsme nad tím. Aktuálně je to ve fázi hledání kontaktu a navazování nějaké spolupráce,“ řekl. „Na vánoční turnaj bychom rádi přivítali někoho z Čech. Mužstva jako Sparta, Slavia nebo Pardubice pravidelně vyhrávají své divize. Uvidíme koho se nám podaří ulovit,“ dodal závěrem.