Hosté měli od začátku stálou převahu a lepší kombinací i bruslením měli navrch. Na domácích se zjevně projevila únava z pátečního dohrávaného utkání v Bohumíně, kde podali výborný výkon a nešťastně prohráli 3:4. Hosté využili dvě ze tří přesilovek a sami se dokázali šesti přesilovkám domácích ubránit, což se v průběhu utkání ukázalo, jako rozhodující.

Domácí proměnili pouze trestné střílení, kterým v patnácté minutě snížili na 1:2. Hosté ale v 19. minutě opět zvýšili na 3:1 a mohli hrát v klidu. Druhá bojovná třetina skončila bez branek, i přesto že šance si vypracovali i domácí, ale Pospíšil v bráně hostů byl bezchybný. Činil se také domácí Kolbert, kterého v jednom případě zachránilo břevno.

Ve třetí třetině atmosféra houstla, domácí přidali na agresivitě a dohrávali soupeře, ale více byli vylučováni hosté. Horní Benešov měl utkání pod kontrolou a přidal další dva góly. Domácí už sílu na zvrat ve vývoji zápasu nenašli a po skončení si připsali porážku 2:5. Horní Benešov naopak zvýšil náskok před svým rivalem na deset bodů a spěje k lepšímu postavení v play-off.

„Hráli jsme na čtyři útoky, ale vůbec jsme se na rozdíl od zápasu v Bohumíně nemohli dostat do tempa. Bylo to takové bez pohybu. Soupeř byl lepší, více chtěl a zaslouženě vyhrál," hodnotil utkání krnovský kouč Jaroslav Plánovský a pokračoval:

„Dostali jsme dva góly v oslabení. My, když prohráváme, tak se nedokážeme zvednout a zápas otočit. Možná se projevila únava po pátečním zápase, ale na to se nechci vymlouvat. Ta utkání byla jak den a noc. Budeme muset zabrat, protože vrch tabulky nám utíká."

HK KRNOV – TJ HORNÍ BENEŠOV 2:5 (1:3, 0:0, 1:2 )
Branky a asistence: 15. Weiss, 54. Kostovský (Pavel Michálek) – 3. Vrábel (Vajda, Trubka), 9. Zigmund (Kovalovský), 19. Pělucha (Trubka, Pražák), 43. Fibrich (Tomnáš Lhotský, Vrábel), 51. Vrábel (Tomáš, Vajda)

Krnov: Kolbert – Bednárek, Žídek, Tomáš Michálek, Ševčík, Hon, Vysloužil, Vrabel, Dohnal – Kostovský, Pavel Michálek, Pavlica – Holeš, Weiss, Tošenovjan – Vaněk, Vlašánek, Kysučan – Klement, Havlíček, Nardelli. Trenér: Jaroslav Plánovský
Horní Benešov: Pospíšil – Alexandr Lhotský, Bendík, Trubka, Pělucha, Vajda, Rohovský – Zigmund, Fraš, Kovalovský – Pražák, Hejhal, Vaněk – Fibrich, Vrabel, Tomáš Lhotský. Trenér: Marek Harazim