Své galapředstavení odstartoval Polok v 38. minutě, ve které překonal Drndu poprvé. Další dva zářezy přidal v poslední dvacetiminutovce.

Tomáši, výhra 5:0, na první pohled se jedná o jednoznačnou záležitost…

Tak jednoduché to ale určitě nebylo. Musím pochválit Benešov, hráli až do konce a byli nepříjemní. Hokejová kvalita ale podle mě byla na naší straně. Nechci říkat, že jsme se o výsledek báli, ale Benešov opravdu nehrál špatně.

Byly podle vás první dvě branky na okrajích třetin zlomové?

Určitě. Myslím si, že druhá branka byla v utkání klíčová. Hodně nás ta branka uklidnila, na druhou stranu ale pak Benešov měl několik šancí, které naštěstí neproměnil. Druhá třetina z naší strany dobrá nebyla, první a třetí byly mnohem lepší. Nebyl to moc hezký hokej.

Oba trenéři mluvili o tom, že led nebyl příliš kvalitní. Jaký na to máte názor?

Je to sice takové klišé, ale podmínky jsou pro oba týmy stejné. Bohužel je venku teplo, do skel peče slunce a těžko se s tím něco dá dělat.

V utkání jste se blýskl hattrickem, vzpomenete si, kdy se vám to naposled povedlo?

(pousměje se) Pokud se nepletu, tak to bylo ještě v Opavě proti Žďáru nad Sázavou. A to už je hodně dlouho. Dva góly dávám celkem často, na tři se nikdy nezmůžu. Čistý hattrick jsem možná dal někdy dávno, to bych hodně musel zavzpomínat (smích). Mezi muži jsem dal čistý hattrick úplně poprvé.

Derby bylo vyprodáno, jak vy na ledě podporu fanoušků vnímáte?

Nic jiného jsem ani nečekal. Lidi v Krnově na hokej chodí. Když hrajeme slušný hokej, tak si fanoušci cestu najdou, zvlášť když je derby. Po zápase si s nimi popovídáme, je to celé takové domácké a příjemné.

Poslední zápasy jste odehráli v poněkud okleštěné sestavě, jak moc je to pro vás fyzicky náročné?

Není to jednoduché, člověk na ledě nesmí nic vypustit. Náročné je to hlavně pro beky, ve Studénce byli jenom čtyři. Pomůže nám Danek Slavík, takže to nějak polepíme. Tak to holt v kraji chodí, někdy je nás prostě málo.

Fotogalerie: Krnov - Horní Benešov

Úvod sezony jste měli trošku rozpačitý, v posledních dnech a týdnech ale jdete nahoru…

Už ve Studénce jsme byli celkem organizovaní a dalo se na to dívat. Je rozdíl, když má člověk o trénink týdně víc. To nejde ošidit. Cítím, že se naše hra zlepšuje, a věřím, že to bude ještě lepší.

V týdnu vás ze Slezanu posílil Daniel Slavík, opavská kolonie se v Krnově rozrůstá…

Ano, to je pravda, posílili jsme o beka, který je ošlehaný druhou ligou (smích). Sláva je super kluk, mám ho rád jako kamaráda. Bude pro nás posilou, hokej ho když tak hrát naučíme (smích).

TOMÁŠ CHALUPA